From 4 October 2019

Aktualności z Wejherowa

Z każdym nowym rokiem przybywa osób niepracujących. Dla powiatu wejherowskiego, w którym znajduje się niewiele zakładów pracy, poziom bezrobocia może budzić obawy. Powiatowy Urząd Pracy zapewnia różne formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z owej pomocy skorzystało w minionym roku około 800 chętnych. Ale to nie jedyna oferta pomocy z Urzędu Pracy.

Read more

Jak bez niczyjej pomocy uzupełnić PITy?

Rozliczenie podatku za 2014, podobnie jak za każdy rok, jest powinnością każdego płatnika podatków. Trzeba to uczynić co roku do ostatniego dnia kwietnia. Obecnie nie musimy już nawet korzystać z usług biur podatkowych, gdyż sami bardzo dobrze poradzimy sobie z niniejszym zadaniem. W jaki sposób zatem samodzielnie uzupełnić PIT?

Read more

W jaki sposób zaplanować swoje zajęcia i zmotywować się do systematycznej pracy?

Motywacja do pracy jest często bardzo trudne. Głównie dlatego, że aktualnie wokół nas znajduje się mnóstwo czynników rozpraszających, jak przykładowo telefony lub Internet. Otrzymujemy ogrom informacji, z którymi nierzadko zapoznajemy się niedokładnie, nie zatrzymujemy się przy czymś na dłużej, poza tym często wykonujemy kilka zadań jednocześnie, m.in. spoglądamy na serial i piszemy notatki itp.

Read more