From December 2020

Aktualności z Wejherowa

Z roku na rok zwiększa się ilość bezrobotnych. Dla powiatu wejherowskiego, gdzie swą działalność prowadzi niewiele firm, wskaźnik bezrobocia może budzić niepokój. Powiatowy Urząd Pracy organizuje różnego rodzaju formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako niepracujące. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z tej formy pomocy skorzystało w zeszłym roku prawie 800 chętnych. Ale to nie jedyna oferta pomocy z Urzędu Pracy.

Read more

Czy warto zdecydować się na certyfikat Prince2? Co nam daje, jakie korzyści na rynku pracy jest w stanie nam zapewnić?

Prince2 to metodyka zarządzania projektami, opisuje ona poszczególne fazy w projekcie, role konkretnych osób należących do zespołu projektowego, jak również ich decyzyjność. Prince2 zwany jest przez wielu swoistą instrukcją odnośnie zarządzania projektem, ponieważ dokładnie pokazuje, w jaki sposób osiągnąć w tej dziedzinie najlepsze rezultaty.

Read more

Możliwość korzystania z e-deklaracji

Dostępne teraz systematycznie systemy teleinformatyczne są robione według sugestii samych użytkowników. Tego rodzaju tendencja utrzymuje się również w przypadku podatków. Specjaliści starają się poczynić kroki naprzód w taki sposób, aby było to jak najsprawniejsze rozwiązanie. Tak więc w miejscu jak portal podatkowy można wskazać wszelkie przydatne informacje odnośnie opłacania podatków. Jest to niesamowite uproszczenie dla wszystkich podatników, co mają zapewnioną oszczędność czasu i nerwów. Wparcie osób płacących podatki jest tu zapewnione, a sam portal wchodzi w skład strony MF.

Read more