Tagged biznes

biznes

Zagadnienia znaczące dla osób prowadzących swoją działalność

Własny biznes to marzenie wcale niemałej grupy osób. Aktualnie jest to nie tylko sposób na uniknięcie bezrobocia, ale także możliwość realizacji posiadanych pasji. Wystarczy bowiem porządny pomysł, aby firma okazała się być i pracą, i hobby w jednym. I do tego zapewniała naprawdę sensowny zysk. Decydując się na założenie własnej firmy, należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Co jest istotne? O czym powinno się poczytać?

Read more

Weksle i wszystko, co z naszymi przedsiębiorstwami związane

Kiedy mamy firmę należy mieć świadomość, że trzeba będzie nauczyć się mnóstwa rzeczy. Nawet, jeżeli skończyliśmy studia, które powinny nas wesprzeć w prowadzeniu firmy, to i tak okaże się, że o wielu sprawach nie mieliśmy najmniejszego pojęcia. Często dzieci biznesmenów, również chciałyby robić, to, co ich rodzice, ale gdy zaczynają wychodzi na to, że również będą musieli mnóstwa rzeczy się podowiadywać. Bardzo popularnym sposobem płatności wśród firm są weksle.

Read more

Brak precyzyjnej ustawy o sprzedaży alkoholu poprzez Internet jest kłopotliwy zarówno dla przedsiębiorców jak i dla klientów

Sprzedawanie artykułów alkoholowych przez sieć to sprawa mocno kontrowersyjna. W Polsce na dobrą sprawę nie istnieje jasny zakaz tego rodzaju praktyk, jednak sądy wyznają zasadę, iż jest to działanie niezgodne z prawem. Nieistnienie porządnej ustawy utrudnia uregulowanie tej sprawy.

Read more