Tagged czas

czas

W jaki sposób poprawić obieg dokumentów w firmie? Jakie działania są najbardziej efektywne?

Tradycyjny obieg faktur powoduje, iż wydłuża się proces akceptowania dokumentów. Faktury więc po dłuższym czasie trafiają do księgowości, a to jest związane z zagrożeniem doliczania dodatkowych opłat, a nawet brakiem możliwości odliczenia vat w najbliższym możliwym okresie. Mało tego, przedsiębiorstwo nie ma właściwych danych, które są bardzo potrzebne, żeby zarządzać, gdyż niezarejestrowane faktury są przetrzymywane u pracowników.

Read more

Opieka nad dziećmi bądź ludźmi starszymi – coraz to nagminniej wybierana możliwość pracy

Obecnie ludzie pracują w niezwykle różny sposób. Z uwagi na rodzaj umowy czy też wielkość dochodu coraz częściej podejmują się pracy w innym kraju, która choćby sezonowo, pomaga im osiągnąć określony zarobek. Co ciekawe na tą opcję stawiają tak samo studenci, jak i osoby już pracujące w jakimś miejscu. Często bowiem nie mają wiążącej umowy czy też pracują w mieszkaniu. Wtedy wyjazd za granicę na parę tygodni jest możliwy i pozwala im zarobić więcej pieniędzy. Największą popularnością cieszy się rozlicznego typu praca w Niemczech. Oddziałuje na to bez wątpienia wielkość stawek, które są konkurencyjne, a także dogodna komunikacja między Polską a Niemcami. Zarówno samoloty, jak i autokary gwarantują szybki przewóz, co w licznych przypadkach ma spore znaczenie.

Read more

Na jaki kurs językowy warto stawiać?

Bez cienia wątpliwości, w kursach lingwistycznych należy brać udział. Dzięki nim jest możliwość w większym stopniu udoskonalić swoje zdolności lingwistyczne a także sprawić, iż nie jedynie dla siebie, ale i zawodowo będziemy uchodzić za wyjątkowo zdolne osoby. Z takiego względu, słusznie jest zapisać się na tego typu kurs, o którym jest wiadome, iż pozostaje jak najbardziej zawodowy.

Read more