Tagged dokumenty

dokumenty

Jak bez niczyjej pomocy uzupełnić PITy?

Rozliczenie podatku za 2014, tak samo jak za każdy rok, jest obowiązkiem każdego płatnika podatków. Trzeba to uczynić co roku do ostatniego dnia kwietnia. Dzisiaj nie musimy już nawet korzystać z usług biur podatkowych, albowiem sami znakomicie poradzimy sobie z tym zadaniem. W jaki sposób wobec tego samodzielnie wypełnić PIT?

Read more

Jakie skladki zus należy płacić?

Prowadząc firmę o niczym nie mamy szansy zapomnieć
Jeżeli mamy swoją firmę, to musimy sobie zdawać sprawę, że do zapamiętania mamy bardzo sporo, ważnych spraw. Nie możemy się spóźnić z jakimikolwiek opłatami, nie tylko tymi na rzecz pracowników, lecz też różnych instytucji. Co więcej powinniśmy wiedzieć, jak przechowywać wszystkie dokumenty, tak żeby bez kłopotu móc do nich trafić, nawet gdy będziemy ich potrzebować za parę lat.

Read more

Czy prowadzenie księgowości przy jednoosobowej firmie musi być niezrozumiała? Sprawdź, czy istnieje na to rozwiązanie

Mówi się, że w naszym państwie prowadzenie firmy jest łatwe. Niestety nie wszyscy tak uważają. Kiedy ktoś otwiera firmę, zazwyczaj już na początku przeraża go kilka rzeczy - tym jedna można rzec najmocniej. To oczywiście prowadzenie księgowości. Dla sporej grupy Polaków to coś okrutnie trudnego, coś czego nie sposób zrozumieć. Czy istnieje szansa, by ta dziedzina nie była tak straszna?

Read more