Tagged dokumenty

dokumenty

Czy prowadzenie księgowości przy jednoosobowej firmie musi być niezrozumiała? Sprawdź, czy istnieje na to rozwiązanie

Twierdzi się, że w naszym kraju prowadzenie firmy jest łatwe. Niestety nie wszyscy tak uważają. Gdy ktoś zakłada firmę, zazwyczaj już na początku przerasta go parę rzeczy - tym jedna zdecydowanie najmocniej. To rzecz oczywista prowadzenie księgowości. Dla wielu Polaków to coś w rodzaju czarnej magii, coś czego nie można zrozumieć. Czy jest szansa, aby ta dziedzina nie była tak straszna?

Read more

Jak bez niczyjej pomocy uzupełnić PITy?

Rozliczenie podatku za 2014, tak samo jak za każdy rok, jest obowiązkiem każdego płatnika podatków. Należy to uczynić co roku do 30-go dnia kwietnia. Współcześnie nie musimy już nawet korzystać z pomocy biur podatkowych, bowiem sami świetnie poradzimy sobie z powyższym zadaniem. W jaki sposób w takim razie samodzielnie uzupełnić PIT?

Read more

Jakie skladki zus należy płacić?

Mając firmę o niczym nie możemy zapomnieć
Gdy posiadamy własną firmę, to powinniśmy sobie zdawać sprawę, że do zapamiętania mamy niesamowicie wiele, ważnych kwestii. Nie mamy szansy się spóźnić z żadnymi wypłatami, nie tylko tymi na rzecz podwładnych, lecz także różnych instytucji. Co więcej musimy zaznaczyć, jak trzymać wszelkie dokumenty, tak żeby bez problemu mieć szansę do nich trafić, nawet gdy będziemy ich potrzebować za parę lat.

Read more