Tagged doświadczenie

doświadczenie

Gdzie powinno się rozwijać swoje umiejętności językowe?

Duża część z nas dobrze wie wie, że we współczesnych czasach mamy do czynienia z rozszerzaniem się międzynarodowych granic. Jest to przesłanka, jaka kreuje dla nas kolosalne możliwości, również poznawania świata, jak i uzyskania nowego miejsca zatrudnienia w zagranicznym kraju. Taka perspektywa w dalszym ciągu jest dla nas kusząca, jako że w krajach Europy Zachodniej za tą samą pracę w wielu przypadkach otrzymamy wyższe wynagrodzenie. W tym miejscu trzeba przyznać, że aby urzeczywistnić to pragnienie, dobrze jest znać język obcy.

Read more

Praca opiekunki osoby starszej u naszych zachodnich sąsiadów – na co można liczyć?

Osoby podejmujące się pracy u naszych zachodnich sąsiadów liczyć mogą na atrakcyjniejsze zarobki i dobre warunki socjalne. Na czym właściwie polega praca opiekunki osoby starszej, jakie są wymagania pracodawców i jak wyglądają warunki takiej pracy?
Zazwyczaj do zadań opiekunki należy głównie sprawowanie opieki nad osoba starszą (w zakresie ustalonym przez rodzinę starszej osoby lub nią samą), planowanie czasu wolnego, uczestnictwo w prostych obowiązkach domowych - gotowaniu, sprzątaniu, zakupach itp.

Read more