Tagged firma

firma

Zagadnienia znaczące dla osób prowadzących swoją działalność

Własny biznes to marzenie wcale niemałej grupy osób. Aktualnie jest to nie tylko sposób na uniknięcie bezrobocia, ale także możliwość realizacji posiadanych pasji. Wystarczy bowiem porządny pomysł, aby firma okazała się być i pracą, i hobby w jednym. I do tego zapewniała naprawdę sensowny zysk. Decydując się na założenie własnej firmy, należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Co jest istotne? O czym powinno się poczytać?

Read more

Jakie skladki zus należy płacić?

Prowadząc firmę o niczym nie mamy szansy zapomnieć
Jeżeli mamy swoją firmę, to musimy sobie zdawać sprawę, że do zapamiętania mamy bardzo sporo, ważnych spraw. Nie możemy się spóźnić z jakimikolwiek opłatami, nie tylko tymi na rzecz pracowników, lecz też różnych instytucji. Co więcej powinniśmy wiedzieć, jak przechowywać wszystkie dokumenty, tak żeby bez kłopotu móc do nich trafić, nawet gdy będziemy ich potrzebować za parę lat.

Read more

Jakie są obecnie podstawowe obowiązki pracodawcy w naszym kraju i co powinien mieć na uwadze?

Obowiązki pracodawcy to zagadnienie, które każdego roku ulega systematycznemu rozszerzeniu. Wynika to głównie z tego, że coraz większą rolę odgrywają na przykład prawa człowieka, przez co narzucane są bardziej restrykcyjne wymogi związane na przykład z zapewnieniem płacy minimalnej na wybranym poziomie. Oprócz tego każda osoba gwarantująca pracę innym jest zobowiązana do uiszczania konkretnych składek, które dają możliwość pracownikowi korzystania z powszechnej opieki zdrowotnej lub też dostęp do przyszłej emerytury.

Read more

W jaki sposób zoptymalizować koszty naszej działalności gospodarczej?

Powszechnie wiadomo, że zawiązywanie aktywności ekonomicznej to jeden ze sprawdzonych sposobów na tworzenie przez nas zysku finansowego. Jest to też nasza droga zawodowa, jaka jest przez nas coraz entuzjastyczniej wybierana, co niewątpliwie stanowi powód do satysfakcji. Rosnąca przedsiębiorczość jest bowiem wyraźnym znakiem transformowania się naszej gospodarki. Niemniej jednakże zdolność efektywnego nadzorowania firmą nie jest przystępna dla wszystkich.

Read more