Tagged firma

firma

Jakiego rodzaju problemy będą czekały na przedsiębiorców przy interesach z nierzetelnymi partnerami, w jaki sposób odzyskać swoje długi.

W czasie prowadzenia firmy często trafić można na nierzetelnych kontrahentów. Wykonując dla nich usługi lub sprzedając towary inwestuje się swoje pieniądze, które później najczęściej wracają z nawiązką razem z opłaconą fakturą. O ile rzecz jasna zostanie ona zapłacona, bo wielokrotnie bywają z tym spore problemy. Niestety prowadząc interesy nie będzie się dało wszystkiego sprzedawać tylko i wyłącznie za gotówkę czy z góry pobierać opłaty, bo zwyczajnie nie będzie się miało klientów.

Read more

Zagadnienia znaczące dla osób prowadzących swoją działalność

Własny biznes to marzenie wcale niemałej grupy osób. Aktualnie jest to nie tylko sposób na uniknięcie bezrobocia, ale także możliwość realizacji posiadanych pasji. Wystarczy bowiem porządny pomysł, aby firma okazała się być i pracą, i hobby w jednym. I do tego zapewniała naprawdę sensowny zysk. Decydując się na założenie własnej firmy, należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Co jest istotne? O czym powinno się poczytać?

Read more

Jakie skladki zus należy płacić?

Prowadząc firmę o niczym nie mamy szansy zapomnieć
Jeżeli mamy swoją firmę, to musimy sobie zdawać sprawę, że do zapamiętania mamy bardzo sporo, ważnych spraw. Nie możemy się spóźnić z jakimikolwiek opłatami, nie tylko tymi na rzecz pracowników, lecz też różnych instytucji. Co więcej powinniśmy wiedzieć, jak przechowywać wszystkie dokumenty, tak żeby bez kłopotu móc do nich trafić, nawet gdy będziemy ich potrzebować za parę lat.

Read more