Tagged konto

konto

Pożyczka na dowód viasms, czyli w jaki sposób otrzymać niezbędne nam środki.

Większości z osób zdarza się czasem, że nagle wypadnie jakiś niespodziewany wydatek, na który musimy niestety szybko wynaleźć pieniądze. A warto podkreślić, że dość często jest to całkiem wysoka kwota, którą możemy akurat nie dysponować. Dobrze, kiedy w takim przypadku mamy odłożone na koncie odpowiednie kwoty i teraz, gdy pojawiła się konieczność, to możemy z nich skorzystać i nie martwić się, że później braknie nam gotówki.

Read more

Zbliża się koniec kwietnia, nie zapomnij zadeklarować PIT-a

Początek każdego roku w Polsce to okres, kiedy wielu ludzi powinno pomału zacząć dokonywanie deklaracji podatkowych. Bowiem każda jednostka, która w ubiegłym roku otrzymała jakiekolwiek dochody, musi z nich się rozliczyć w urzędzie skarbowym. W tym celu potrzebujemy uzupełnić właściwy druk, który wybieramy w zależności od tego, jakiego typu było źródło naszych dochodów. Mnóstwo osób wypełnia druk numer 37, przeznaczony dla osób zatrudnionych na umowę o dzieło, oraz rencistów. Oto pare sposobów na szybkie uporanie się z tym obowiązkiem.

Read more

Czy warto założyć konto bankowe specjalnie dla założonej działalności? Na które się zdecydować?

Jednoosobowa firma to z pewnością najczęściej spotykany wariant prowadzonej działalności. Istnieje rzeczywiście bardzo dużo plusów prowadzenia tego typu firmy, między innymi łatwość założenia, mniejsze składki ZUS przez początkowe dwa lata od rozpoczęcia (jeżeli jest to pierwsza nasza działalność), a także możliwość samemu podejmowania decyzji.Natomiast również tego typu forma działalności powinna posiadać rachunek w banku.

Read more