Tag: mieszkanie

mieszkanie

Jakie są szanse na dostanie nowej pracy dla ludzi mieszkających w niedużych miejscowościach.

W większych miastach z reguły nie ma dużych problemów ze znalezieniem pracy, zwłaszcza jeżeli będzie się miało dobry zawód. Całkowicie odmiennie będzie wyglądać sytuacja w mniejszych miasteczkach, a także w rejonach, gdzie nie ma dużego przemysłu czy usług. Tam ze znalezieniem dobrej pracy może być nieco ciężej, a też i poziom zarobków przeważnie będzie znacznie mniejszy.

Read more

W jakich miejscach powinno się poszukiwać naszego mieszkania?

Duża część z nas w ciągu swojego życia staje pewnego dnia w obliczu potrzeby zorganizowania swojego pierwszego miejsca zamieszkania. Jest to poniekąd normalna kolej rzeczy, jaka ma miejsce w ciągu naszego stawania się samodzielnym. Współcześnie poszukiwanie miejsca na pierwszego mieszkanie jest tymczasem zadaniem wyjątkowo ciężkim. Na rynku posiadłości znajduje się bowiem stosunkowo mnóstwo propozycji, jakie bez problemu mogą zostać przez nas wybrane.

Read more

Kupienie domu jest najczęściej jedną z najważniejszych decyzji

Kupienie własnego mieszkania jest zdecydowanie jedną z najpoważniejszych decyzji, jakie trzeba będzie podjąć w życiu. Większość Polaków nie dysponuje oszczędnościami, które pozwoliłyby im na zakup mieszkania czy domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że mieszkania, głównie w większych aglomeracjach są bardzo kosztowne, kredyty mieszkaniowe okazują się niezbędne. Ich wybór na rynku jest obecnie dość szeroki, wobec tego warto jest dokładnie przeanalizować propozycje największych banków. Jak to zrobić? Jak wziąć kredyt korzystny dla siebie?

Read more

Mając trudną sytuację finansową warto sprawdzić jak kształtują się pożyczki pod zastaw nieruchomości

Aktualnie znaczna większość osób zdoła przyzwolić sobie na nabycie nieruchomości. Nie raz natomiast jest to realne tylko poprzez wzięcie kredytu, który w przyszłości jest regularnie spłacany. Przydarza się natomiast, że sytuacja finansowa nagle jest bardzo trudna i mieszkanie może przestać być naszą własnością.

Read more

Pierwsze mieszkanie – z „drugiej ręki” czy od dewelopera?

Decydując się na rozpoczęcie poszukiwań swojego mieszkania, musimy dokonać wyboru pomiędzy nowym mieszkaniem, które oferuje deweloper a mieszkaniem z tzw. rynku wtórnego. Mimo powszechnie obowiązującej opinii, która głosi, że „nowe jest lepsze”, decyzja nie jest wcale łatwa i wymaga spokojnego przemyślenia oraz określenia własnych oczekiwań i możliwości.

Read more

Warszawa i jej nieruchomości

Warszawa to miasto, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy oferują sprzedaż i wynajem nie wyłącznie mieszkań, ale też lokali wybudowanych na potrzeby biura lub sklepu. Skorzystanie z usług pośredników, których bez problemu znaleźć można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością zmniejsza czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.

Read more

Kredyt hipoteczny SKOK

W tym artykule opowiemy sobie sposobie otrzymania pieniędzy na wymarzony dom lub mieszkanie, lub konsolidację pożyczek. Takie rzeczy jak wiemy bywają dość drogie dlatego różne instytucje bankowe lub spółdzielnie tj. kasy SKOK chcą pomóc swoim klientom. Tutaj jednak skupimy się na tym jaki oferuje nam SKOK kredyt hipoteczny.

Read more

Pierwsze mieszkanie – z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Podejmując decyzję o rozpoczęciu poszukiwań swojego mieszkania, musimy dokonać wyboru pomiędzy nowym mieszkaniem, które oferuje deweloper, a mieszkaniem z tzw. rynku wtórnego. Mimo ogólnie panującej opinii, która głosi, że „nowe jest lepsze”, wybór nie jest wcale łatwy i wymaga głębszego przemyślenia oraz określenia własnych oczekiwań i możliwości.

Read more

Kredyty pod zastaw mieszkania są dosyć często oferowane

Nie powinniśmy pożyczać pieniędzy z banku

Kiedy poszukujemy na szybko sporej ilości pieniędzy, a powiemy że nie dostaniemy ich z banku, to należy poszukać kolejnego rozwiązania. Musimy wówczas wiedzieć, że jest dużo odmiennych placówek finansowych, które nam te finanse użyczą i co więcej robią to na naprawdę ciekawych warunkach.

Read more