Tag: prawo

prawo

Problemy w kierowaniu działalnością gospodarczą

W naszej obecnej rzeczywistości można zauważyć, iż tworzy się coraz większa liczba nowych firm w pewnym, obranym przez nas przedziale czasowym. Wolny rynek ciągle się rozwija oraz zaznacza swoją obecność właśnie w taki sposób. Jego główną zasadą jest to, że dosłownie każdy może zacząć działalność gospodarczą podług swych przekonań.

Read more

O jakie dane osobowe może prosić pracodawca?

Reguła dotycząca zbierania oraz przetwarzania informacji osobowych zatrudnionych osób będzie jednakowa jak w wypadku informacji pozyskanych od klientów.


Musimy zawsze mieć na uwadze, ażeby nie przechowywać danych, jakie nie są uzasadnione przepisami.

Read more

O czym powinna wiedzieć osoba pracująca w kadrach?

Każdy przedsiębiorca z chwilą przyjęcia pierwszej osoby na umowę o pracę, staje się pracodawcą. Moment ten, jest kluczowa, ponieważ wynika z niej szereg obowiązków jakie nowy pracodawca musi wypełniać. Powszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa może nam zaszkodzić, dlatego znajomość kluczowych zagadnień wynikających z Kodeksu Pracy np rozróżnianie płacy netto brutto czy udzielania urlopów pracownikom jest konieczna.

Read more

Rady finansowe

Doradztwo fiskalne to młoda, prężna profesja, będąca ciekawą opcją dla innych zawodów prawniczych. Jako jeden z zawodów zaufania publicznego, cieszy się cały czas rosnącym autorytetem publicznym. Z uwagi na wzrastające zapotrzebowanie na ten typ usług, profesja stwarza interesujące możliwości na rynku pracy, podobnie jak w sporych międzynarodowych korporacjach, jak i mniejszych kancelariach podatkowych. Doradcy podatkowi to ludzie ambitni, bardzo dobrze wykształceni, posiadający ogromną wiedzę.

Read more

Dobry poradnik dla kadrowca

Oto mój treściwy artykuł dla wszystkich, którzy planują w przyszłości pracować jako fachowiec od zasobów ludzkich.

Read more

Doradztwo prawne we Wrocławiu

Nie należy unikać wizyty u prawnika w przypadku problemów z kwestiami prawnymi. Zasady postępowania prawnego bywają dla ogromnej ilości normalnych osób zbyt zagmatwane, by samemu się w nich dobrze zorientować. Konsekwencje nieznania reguł prawa okazują się zgubne. Z tego powodu bardzo pomocne okazują się porady prawne Wrocław jako wielkie miasto obfituje w dużą ilość specjalistów obeznanych z nawet najbardziej skomplikowanymi kwestiami prawnymi

Read more

Pomoc względem prawa podatkowego udostępniona w Internecie

W sieci bez problemów można znaleźć wiele potrzebnych wiadomości odnoszących się do obowiązującego prawa podatkowego, które okażą się pomocne dla niezorientowanych osób. Warto bazować na sprawdzonych, codziennie aktualizowanych witrynach. Jeśli mamy problemy powiązane z podatkiem dochodowym, przeliczeniem odsetek albo z rozdzielnością małżeńską, na pewno w mgnieniu oka trafimy na przydatne wytyczne.

Read more