From Finansowe sektory

Czy prowadzenie księgowości przy jednoosobowej firmie musi być niezrozumiała? Sprawdź, czy istnieje na to rozwiązanie

Twierdzi się, że w naszym kraju prowadzenie firmy jest łatwe. Niestety nie wszyscy tak uważają. Gdy ktoś zakłada firmę, zazwyczaj już na początku przerasta go parę rzeczy - tym jedna zdecydowanie najmocniej. To rzecz oczywista prowadzenie księgowości. Dla wielu Polaków to coś w rodzaju czarnej magii, coś czego nie można zrozumieć. Czy jest szansa, aby ta dziedzina nie była tak straszna?

Read more

Na czym polega wycena rezerw – podstawowe informacje

W kwestiach finansowych najkorzystniej jest zwracać się do specjalistów w tej materii. Ich pomoc, rady i informacje z pierwszej ręki możemy potraktować jako wiarygodne źródło. Innowacje tematyczne znajdują się na stronach internetowych prowadzonych przez aktuariuszy. Standardy w wycenie rezerw zmieniają się systematycznie, dlatego należy śledzić wszelkie zmiany na tej płaszczyźnie.

Read more

Lista dłużników ciągle się rozszerza

Zadłużyć można się na wiele sposobów. Niektórym ludziom może się zdawać, że należy się silnie natrudzić, by popaść w długi, a tak rzeczywiście wystarczy mało. Jedna niewielka rata, lub mały kredyt, a później strata dochodów, choroba, lub zwykłe zapominalstwo i błyskawicznie okaże się, że nasz dług rozpoczyna wzrastać, gdyż do głównej kwoty zaczynają dochodzić jeszcze karne odsetki.

Read more

Jeśli w bieżącej chwili posiadasz pewne problemy finansowe, obawiasz się bycia dłużnikiem,, czy utraty środków do utrzymania powinieneś dowiedzieć się więcej o systemie windykacyjnym w Naszym kraju.

System panujący w Naszym kraju nie zawsze bywa przyjazny przeciętnemu mieszkańcowi. Egzystujemy w okresie systemu kapitalistycznego. Dużo ludzi prowadzi własną firmę. Koszty dla zatrudnionych są wysokie, o czym świadczy ograniczenie miejsc prac i tak nazwane umowy śmieciowe. Rzadko jaki Polak nie posiada w tej chwili pożyczki na mniejsze albo większe wymagania i potrzeby. Ze względu na rosnące opłaty, boimy się straty stanowiska albo obniżenia pensji.

Read more