Transport międzynarodowy

Transport międzynarodowy lądowy jest wciąż chętnie wykorzystywany mimo zwiększających się kosztów paliwa, w szczególności benzyny i ropy. Nadal transport międzynarodowy jest nadrzędnym źródłem transportu w Europie. Dlatego firm spedycyjnych wciąż przybywa i wzajemnie próbują przebić się z ciekawą ofertą.

Transport międzynarodowy lądowy jest wciąż często wykorzystywany mimo rosnących kosztów paliwa, w szczególności benzyny i oleju napędowego. Nadal transport międzynarodowy jest głównym źródłem transportu w Europie. Dlatego firm transportowych wciąż przybywa i wzajemnie próbują przebić się z atrakcyjną ofertą.

amjlogistics

Źródło: www.amjlogistics.pl

Podmioty spedycyjne zajmujące się przewozem materiałów niebezpiecznych muszą dostosować się do przepisów transport międzynarodowy. Jest to międzynarodowa konwencja dotycząca drogowego przewozu ładunków niebezpiecznych. Umowa ta obowiązuje w 35 krajach a przez Polskę została ratyfikowana w 1975 roku. transport międzynarodowy nie jest wcale taki bezpieczny. Wszystkie produkowane na świecie materiały zostały podzielone na dziewięć klas zagrożeń. Należą do nich m.in. materiały promieniotwórcze czy materiały wytwarzające w zetknięciu z wodą gazy zapalne.

Jako iż logistyka w dzisiejszych czasach branżą bardzo potrzebną i prężnie się rozwijającą, coraz więcej firm zaczyna stosować przepisy konwencji ADR i zajmuje się przewozem materiałów niebezpiecznych. Jedną z takich firm jest AMJ Logistics z Drawska Pomorskiego. Jest to firma spedycyjna, której główny profil działalności to transport towarów do krajów Europy Zachodniej (Anglii, Belgii, Holandii, Danii, Francji, Niemiec). Spedycja międzynarodowa, którą się firma zajmuje opiera się na nowoczesnej flocie pojazdów spełniających standardy EURO 2 oraz EURO 3+S – skontaktuj się z nami.