Nieustanna kontrola i staranie się o zagraniczne zaświadczenia to zabiegi, które pomogą pozyskać oraz utrzymać zaufanie klientów

Bezpieczeństwo pracowników staje się współcześnie dla pracodawców sprawą prawie wagi państwowej. I to nie tylko ze czynników czysto formalnych. Jeśli wykwalifikowany podwładny będzie miał w zakładzie pracy groźny wypadek, to może doznać uszczerbku nawet jakość produkcji w fabryce, a także jej reputacja. Stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, to nie tylko unikanie sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Aby być pewnym, że zakład spełnia normy bezpieczeństwa, należy uzyskać odpowiedź aprobującą na zapytanie: czy używane w zakładzie urządzenia mają konieczne certyfikaty?

egzamin na otrzymanie certyfikatu

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ta odpowiedź będzie pozytywna, to nie ma pobudek do zamartwiania się, ale w przeciwnym razie warto bliżej zapoznać się z tematem: certyfikacja maszyn. Z kolei wytwórcy rożnego gatunku urządzeń, aby zwiększyć sprzedaż, muszą dbać o jakość swoich artykułów. Wykorzystane surowce, supernowoczesna taśma produkcyjna albo wykwalifikowana kadra to zaledwie połowa powodzenia w interesie. Dopiero przeprowadzona certyfikacja maszyn umożliwi całkowicie usatysfakcjonować nabywców. Może nie wszyscy z nich nawet zdają sobie sprawę, że takie świadectwa w ogóle istnieją. Warto zatem zainwestować także w dokładne i profesjonalne przygotowanie swojej oferty.

certyfikacja maszyn: http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/instalacje_urzdzenia_przemyslowe/badania_maszyn_technologia/maszyny_przemyslowe/maszyny_przemyslowe.html

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Aby konkretne przedsiębiorstwo, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, było w stanie funkcjonować na najwyższym poziomie, musi spełniać wyznaczone normy. Certyfikaty iso są jednymi z nich. Można przykładowo usprawnić i chronić obieg informacji w instytucji, a w tym przypadku certyfikacja iso 27001 będzie strzałem w dziesiątkę. Z pozoru może się wydawać, że informacja nie pozostaje tak kluczowa jak technologia czy wykwalifikowany i sumienny pracownik. Jednakże rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego – poufne informacje firmy są naprawdę cenne i nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Oprócz skodyfikowania wewnętrznych regulaminów (np. instrukcji kancelaryjnej) należy więc przemyśleć temat, a jest nim, przypomnijmy, certyfikacja iso 27001, na temat której więcej na stronie http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/it_telekomunikacja/iso_27001_pl/iso-27001.html.

Kolejnym etapem w rozwoju jest weryfikacja jakości wyrobów. I w tym przypadku zdefiniowana została norma, której przestrzeganie podniesie zaufanie tak klientów, jak i członków ekip pracowniczych. Certyfikacja iso 9001 (zapoznaj się z tymi informacjami), bo o niej tutaj mowa, pozwala kontrolować proces produkcji tak, aby wyroby były przyjazne indywidualnym odbiorcom i pracownikom przedsiębiorstw, np. budowlanych. Duży napis certyfikacja iso 9001 wyeksponowany na stoisku firmowym w czasie targów budowlanych z pewnością zaabsorbuje uwagę wszystkich zwiedzających i będzie fantastyczną formą reklamy.