Gdzie szukać informacji o samorządach?

Mówi się, że żyjemy w globalnej wiosce. Kontakt ze znajomymi z drugiego końca świata jeszcze nigdy nie był tak łatwy jak dziś. W ciągu 24 godzin możemy dostać się w każde miejsce na naszej planecie. Z tego powodu zaczynamy także myśleć globalnie. Nie zmienia to faktu, że największy wpływ na nasze funkcjonowanie mają sprawy lokalne. A zwłaszcza poczynania naszych lokalnych polityków – samorządowców.

internet najlepsze medium

Autor: EyeonEarth
Źródło: http://www.flickr.com
Na stronach internetowych znajdziemy wiele ciekawych informacji dotyczących samorządów i administracji publicznej. Jeśli śledzisz na bieżąco finanse publiczne to w portalu znajdziesz najbardziej aktualne informacje. Warto czasem spojrzeć na ręce samorządowców aby być pewnym, że nasze pieniądze są wydawane z głową i na właściwe cele.

Warto zwrócić uwagę na najświeższe wiadomości na temat rynku pracy w Polsce i Europie, wiadomości dotyczące dotacji unijnych i sposoby rządu na mobilizacje bezrobotnych do pracy. Oprócz tego dowiemy się jak otrzymać zwrot kosztów dojazdów oraz sprawdzimy jak skierować bezrobotnego na staż.

Jeżeli interesuje Cię postępowanie administracyjne to również znajdziesz tu coś dla siebie! W kraju w którym od decyzji urzędnika zależy byt przedsiębiorstwa, warto dogłębnie poznać obowiązujące przepisy aby uchronić się przed błędną decyzją.