Zasadniczą rolą regałów jest składowanie rozmaitych ładunków

Regał to najkrócej mówiąc mebel łączący w sobie daną liczbę półek z wybranego tworzywa. Podstawową rolą regałów jest składowanie różnych towarów. Forma tworzywo wykonania i pozostałe parametry stosowanych regałów zależne są od typu i ilości składowanego towaru. Poza tym w rozmaitych miejscach wykorzystuje się różne rodzaje tych elementów. Jednym z miejsc, w którym bez wątpienia widuje się regały, jest biblioteka.

regał

Źródło: foter.com
Do tej pory nie stworzono lepszej metody przechowywania książek i pozostałych elementów tego rodzaju niż z użyciem regałów. Taki sposób przechowywania nie tylko umożliwia ochronę zbiorów, ale też na ich proste wyszukiwanie i wypożyczanie w razie potrzeby. Regały w bibliotekach mają budowę otwartą. Z kolei w magazynach, skąd zbiory brane są niezbyt często, stosuje się często regały magazynowe (więcej info) zamknięte, zwykle przesuwne, co w znaczny sposób ułatwia docieranie do danej pozycji w zbiorze.

Sklepy spożywcze i wielkopowierzchniowe

Miejscem, z którym kojarzone są regały, jest również sklep. W zależności od przechowywanego towaruregały wyglądają różnie. Trzeba także zauważyć, że w różnych miejscach różni się także wysokość regałów, co często odbija się na dostępności produktów. Niezwykle ważnym parametrem regałów w sklepach jest wytrzymałość i nośność. Drugi z tych czynników informuje o tym, jaki ciężar mogą utrzymać pojedyncze półki regału. Wartości tej nie należy przekraczać, w pozostałych przypadkach regał stanowiłby zagrożenie dla odwiedzających sklep. Niezwykle istotne jest więc, by rodzaj wykorzystywanych regałów

regał

Źródło: http://www.flickr.com

dopasowywać do rodzaju produktów, co widać na przykład w największych supermarketach.

Pomieszczenia magazynowe i składy

Wielu ludziom regały kojarzą się też z towarem składowanym w pomieszczeniach magazynowych. Zapewne każda osoba miała kiedyś okazję widzieć magazyn wielkiego sklepu i jego ogromne regały. Oczywiście sposób składowania zależy od typu miejsca i masy ładunku, jaką się przechowuje. W magazynach często składowany jest towar pogrupowany na paletach, zatem przydają się regały paletowe, polecam: http://www.nedcon.pl/regaly-paletowe, przystosowane do przechowywania tak pogrupowanych elementów. Regały w magazynie często są przygotowane także do ładowania za pomocą wózka widłowego.