Najpierw oszczędzanie, potem przyjdzie czas na rozliczanie

Oszczędzanie na oprocentowanym koncie

Banki oferują nam wiele ciekawych rachunków bankowych. Możemy założyć normalne konto i konta, które mają pomóc nam oszczędzać. Teraz nie można chować kasy do skarpety, musimy lokować pieniądze w banku. Konto oszczędnościowe to idealne rozwiązanie by zacząć oszczędzić pieniądze.

Banki mają różne oferty związane ze sposobem pomnażania pieniędzy. Można złożyć je na lokacie. Ale wtedy nie będziemy mogli swobodnie z nich korzystać bez utraty odsetek. Dzięki opcji konta oszczędnościowego można przelewać pieniądze i z nich korzystać. W dodatku nie trzeba mieć dużego kapitału by takie konto założyć. Tak, więc jeśli chcielibyśmy mieć konto oszczędnościowe, sprawdźmy propozycje kilku banków i załóżmy konto, które wg nas będzie dobre dla naszych pieniędzy. Na pewno niezbyt korzystne jest rozwiązanie bez sprawdzania wszystkiego. Sporo osób potrafi podjąć decyzję o wyborze konta oszczędnościowego, bo spodobała się im reklama ze znaną osobą. Ale to nie jest dobry pomysł. Spoty reklamowe nie są prawną propozycją handlową, tak, więc często nijak ma się do propozycji, które usłyszymy w banku. Dlatego warto jest sprawdzić usługi bankowe, a nie z reklam.

Rozliczenia finansowe

powiększanie ilości pieniędzy

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach wszystko chce się załatwić szybko i bez miliona formalności. Dlatego tak prędko przyzwyczailiśmy się do bezgotówkowych transakcji. Co ważne bezgotówkowe rozliczenia są co rusz wybawieniem przy zagranicznych rozliczeniach. Nie zawsze jest tak, że możemy natychmiast zapłacić za towary. Jednak ludzie są bardzo pomysłowi i wymyślili, że będą mogli zostać pewnego rodzaju poręczycielami. Ludzie od forfaiting’u zajmują się błyskawicznym wypłacaniem należności. Jeżeli eksporter chce odstąpić weksel firmie tego rodzaju natychmiast dostanie pieniądze. Uprzednio firma musi poręczyć weksel importerowi. Forfaiting to spore odsetki za możliwość rozliczenia transakcji, które polegają właśnie na kupnie należności terminowych, które powstają w wyniku eksportu towarów i powstania kwoty do zapłaty. Warto wiedzieć, o tym, że banki prawie nigdy nie zajmują się forfaitingiem.