Bez marketingowych narzędzi handel byłby nudny

Każdy doskonale wie, że dzięki rozwojowi sieci świat zaczął pędzić jeszcze szybciej. Dziś nie wystarczające okazują się reklamy w TV, musimy zadbać o marketing internetowy. A co składa się na owy marketing? Oglądamy ogromną ilość reklam w sieci, bywa, że nie są one zbytnio powiązane ze stroną, na którą weszliśmy. Bywa, że pokazują się nam różnego typu reklamy w osobnych okienkach. Do tego trzeba włączyć maile z reklamami. Internet to jedna ogromna reklama.

ludziki biegnące z listami

Dlatego jest to, tak ważne medium dla marketingu. Co interesujące wiele firm stawia tylko i wyłącznie marketing internetowy, jako sposób na pokazanie się światu. Bywa, że nie pamięta się o instrumentach typu programy sprzedażowe, czytaj to www.ambasadamarek.pl/programy-sprzedazowe. Oczywiście są to przedsiębiorstwa, które są nastawione na odbiorcę do pięćdziesiątego roku życia, czasem nawet sfokusowane na grupie ludzi od trzynastego do trzydziestego roku. Wszystko wiąże się z tym, do kogo kierujemy naszą ofertę. Im młodsi ludzie, tym marketing internetowy jest lepszym sposobem na dotarcie do nich. Dla osób starszych często ciekawsza będzie ulotka, którą dostaną na ulicy lub zostanie im włożona do skrzynki na listy. Jednak najlepszym opcją jest połączenie klasycznych rozwiązań marketingowych z marketingiem internetowym.

Jeden sms może odmienić Twoje życie

e-marketing

Autor: flickr.com

Któż z nas nigdy nie skusił się i nie wysłał ani jednego smsa na konkurs, ręka do góry? Najprawdopodobniej zgłosiły się tylko i wyłącznie Ci, którzy nie posiadają telefonu komórkowego. Każdy wie, że loterie audioteksowe (np.) to świetne marketingowe zagranie. Ktoś zarabia na tym, że przesyłamy jakąś informację, która jest bardzo prosta, a potem czekamy na odzew i tak to wszystko się toczy. W telewizyjnych i radiowych audycjach pytania są tak proste, że tylko przez przypadek można byłoby niewłaściwie odpowiedzieć. Z tego powodu ślemy smsy.

Potem okazuje się, że nie mamy pieniędzy na koncie, nie otrzymaliśmy nagrody, ale nadal mamy wiarę, że może następnym razem się uda. Jednak z loteriami sms jest tak, że jeżeli choć raz skusiliśmy się na smsa, nieważne czy to do TV, czy z powodu konkursu w gazecie, to przez długi czas – bywa i tak, że do momentu, gdy zmienimy numer – będziemy otrzymywać smsy związane z kolejnymi edycjami konkursu, czy też możliwości wygrania super zestawu, wystarczy, że wysłaliśmy jednego smsa. A jak to się kończy to dobrze wiemy, potem powinniśmy wysłać jeszcze jednego smsa i jeszcze jednego i potem znów brakuje nam środków na koncie.