Jesteś ścisłowcem? Oto zawody, które dają ci autorytet i duże pieniądze

Planujesz pójść na studia, ale nie zdajesz sobie zupełnie sprawy, co ciebie pociąga? Zdajesz sobie sprawę, że nieźle się uczysz, a przedmioty ścisłe to twoja mocna broń? Nie musisz się więc zamartwiać, gdyż akurat osoby z umiejętnościami technicznymi znajdują zatrudnienie szybciej, a co także istotne w większości otrzymują większe pieniądze. Wyobraź sobie studia jako etap, za jakim kryje się przyszła praca zawodowa. Dobierz studia pod kątem przyszłego rozwoju zawodowego.

zestaw komputerowy na stole

Autor: Innalibra
Źródło: http://www.flickr.com

Zapoznaj się z listą zawodów, w których z łatwością poradzą sobie ludzie zdradzającyzdolności matematyczne. Na początek powiedzmy o studiach medycznych. Oczywiście, lekarz powinien być bardzo mocny z przedmiotów ścisłych, choć wielu wierzy, iż tak nie jest. Studia medyczne są zdecydowanie trudne, zresztą już się na nie dostać (bardzo ciężkie egzaminy wstępne i mnóstwo kandydatów na jedno miejsce) pokazuje, iż jest to obszar zarezerwowany dla najbardziej wytrwałych.

Nie przejmuj się jednak, ponieważ jesteś w stanie robić wiele innych rzeczy. Interesują cię komputery, informatyka, a przy tym lubisz i rozumiesz matematykę? To może informatyka, a po ukończonych studiach praca jako programista albo jako tester it? Jeden, jak i drugi zawód zyskują sobie coraz większe znaczenie i ważność, a tym bardziej, istnieją coraz większe trudności, by obsadzić każde miejsce pracy.

Przyczyną jest sporo propozycji zatrudnienia, a nieduża ilość kandydatów spełniających wytyczne. Wielu również fachowców wyjeżdża do innych krajów, bo tam dostaną jeszcze większe pieniądze. Wiadomo, wszystko jest zależne od tego, jakim językiem programowania chcesz się zajmować, lecz każdy programista czy tester w branży it zajmujący się przykładowo testami manualnymi dostanie niezłe pieniądze.

Jeśli jesteś niezły w liczbach i wzorach to może wybierz budownictwo. Możesz stać się po tym kierunku kierownikiem budowy. Osoba na takim stanowisku ma pracę odpowiedzialną, ale jednocześnie bardzo dobrze płatną. Oczywiście, nie jest prosto od razu stać się kierownikiem, lecz wytrwałość, wrodzona inteligencja, wiedza i doświadczenie pomogą ci zdobyć upragniony cel.

Miej na uwadze, iż wybór jest większy, jedynie do ciebie i twoich zainteresowań zależy, w jaką stronę się udasz. Podane przez nas propozycje są jednocześnie bardzo prestiżowe i świetnie wynagradzane, tak więc jeśli będziesz się zastanawiał miej na uwadze te trzy branże.