Z jakiej przyczyny warto zadbać o sprawną gaśnicę?

Życie jest nieprzewidywalne. Ilość niebezpieczeństw, jakie cały czas czekają na człowieka jest naprawdę bardzo duża, w związku z tym warto postarać się przed nimi uchronić. Niestety, wiele osób bagatelizuje czyhające zagrożenia, co jest niestety błędem. Przykładem mogą być chociażby kierowcy, którzy nie dbają o to, by w ich samochodach zawsze znajdowała się dokładnie zaopatrzona apteczka.

Czerwona gaśnica

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najważniejszych elementów w każdym aucie jest gaśnica, Warszawa to miejsce, gdzie ją bez problemu kupimy. W czasie wypadku, gdy istnieje możliwość wybuchu czy zapalenia się pojazdu, gaśnica może nie tylko uratować sam samochód, ale również osoby, które się w nim znajdują albo są w jego bliskim sąsiedztwie. Gaśnice samochodowe przeważnie są dość niewielkie, nie zabierają więc wiele miejsca, a ich ceny są raczej niewielkie.

Taką samą gaśnicę należy posiadać też w swoim domu, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu. Nigdy bowiem nie można przewidzieć, kiedy okaże się ona niezbędna. Ponadto, można

Ludzie korzystający z gaśnicy

Autor: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

wcześniej przetestować sposób jej użytkowania, co będzie gwarancją, że w sytuacji zagrożenia każda osoba będzie potrafiła się nią dobrze posłużyć. Gaśnice domowe są często większe, jednak również bez kłopotu można je dostać. Podobny asortyment przeważnie oferują przykładowo sklepy z wyposażeniem BHP. Naturalnie, priorytetem jest dokładne sprawdzanie czy posiadana gaśnica, zarówno samochodowa jak także domowa, jest sprawna. Niekiedy bowiem zdarza się, że jeśli posiada się ją już dość długi czas, sprzęt może w istotnym momencie zawieść (zobacz szczegóły).

Gaśnice nie są obciążającym wydatkiem, a czasem ratują ludzkie życie i zdrowie. Należy o tym pamiętać. Posiadacze samochodów są zobligowani do ich przewożenia w pojeździe, jednakże dość często podchodzą do tego przepisu niefrasobliwie, co jest ogromną nieodpowiedzialnością. Przed zakupem należy zorientować się, które gaśnice są rzeczywiście najbardziej polecane. W dodatku, należy także szczegółowo przemyśleć miejsce, w jakim gaśnice się będzie przechowywało, przede wszystkim w domu. Każdy członek rodziny powinien wiedzieć, gdzie gaśnica się znajduje, by być w stanie jej użyć w razie takiej konieczności. Gaśnica to mały problem, ale potrafi uchronić przed niebezpieczeństwem.

Źródło: Gemmar.com.pl