Pomyślmy jakie dodatki do wozu mogą nam się przydać

Dobrym pomysłem ma szansę być mata bagażnika. Kiedy chcemy, aby nasz pojazd jak najwięcej nam posłużył oraz aby jednocześnie miło nam się nim podróżowało, to powinniśmy o niego w dobry sposób troszczyć się oraz wyposażyć go w parę potrzebnych akcesoriów.

Jeśli często wieziemy coś w bagażniku oraz obawiamy się, że zwykła tapicerka, która się w nim mieści, ma szansę dlatego ulec zepsuciu, to musimy sprawdzić, czy w sklepie jest odpowiednich rozmiarów mata bagażnika (więcej na http://www.autowarto.pl/dywaniki-do-baga/z-tworzywa-sztucznego.html). Łatwo ją będziemy mogli rozłożyć oraz schować, dzięki czemu tak samo prosto będziemy mogli ją wyczyścić, jeśli coś nam się w bagażniku rozsypie. Poza tym, taka mata ma szansę być wykonana z gumy, dzięki czemu nic nie będzie nam się przemieszczało w bagażniku w czasie podróży, ponieważ wszystko będzie się jej dobrze trzymało. Dodatkowo w środku powinniśmy rozłożyć dywaniki welurowe, które świetnie będą wchłaniały wodę i błoto, a więc nasze nogi nie będą się ślizgały, co jest szczególnie istotne, kiedy akurat prowadzimy auto. Takie dywaniki można bardzo łatwo wyczyścić, więc możemy stać się pewni, że świetnie będą się one spisywały przez spory szmat czasu.

Listwy boczne osłaniają drzwi

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz więcej samochodów fabrycznie posiada założone na drzwiach specjalne listwy, które mają chronić lakier przed porysowaniem. Dzieje się tak dlatego, że są one wypukłe i wystają na kilka centymetrów od blachy, a więc to właśnie one wspierają się o przeszkodę, chroniąc pozostałą część drzwi przed zarysowaniem. Jeżeli nie posiadamy takowej listwy, albo nam ona spadła, to warto w odpowiednich marketach z akcesoriami motoryzacyjnymi poszukać odpowiedniej jakości listwy boczne (więcej na http://www.autowarto.pl/listwy-boczne.html). Im szybciej przyczepimy je na drzwi naszego wozu, tym szybciej będziemy mogli zaprzestać zamartwiania się o to, że będą one zniszczone oraz zarysowane. Co ważne, to zakup takich listwy nie wiąże się z wysokim kosztem, a równocześnie ich posiadanie może nam oszczędzić wiele nerwów, zwłaszcza jeżeli często parkujemy na ogólnych parkingach.

Pomyślmy co jeszcze może się przydać

Jeśli zależy nam na naszym pojeździe, to powinniśmy przeanalizować, jakie jeszcze dodatki mogą nam się sprawdzić, tak aby w odpowiedni sposób mieć szansę zatroszczyć się o swoje auto. Może się okazać, że sporo z nich stanie się dla nas koniecznym wyposażeniem i już nie będziemy mieli szansy sobie wyobrazić naszego samochodu bez nich. Przez to właśnie trzeba odwiedzać market motoryzacyjny oraz zapytać o nowe propozycje, które będą miały nam dopomóc w troszczeniu się o nasz pojazd.

Autor autowarto.pl