From Szkolimy się

W jaki sposób zaplanować swoje zajęcia i zmotywować się do systematycznej pracy?

Motywacja do działań jest nierzadko bardzo trudne. Głównie dlatego, że w dzisiejszych czasach otacza nas bardzo dużo „rozpraszaczy”, jak na przykład smartfony lub Internet. Dociera do nas wiele informacji, z którymi nierzadko zapoznajemy się powierzchownie, nie zatrzymujemy się przy czymś na dłużej, poza tym często robimy kilka rzeczy jednocześnie, na przykład spoglądamy na serial i piszemy notatki itp.

Read more

O czym należy pamiętać w czasie szukania zatrudnienia oraz dlaczego czasami poszukiwania nie przynoszą rezultatów?

Dużo osób narzeka na brak pracy i trudności z otrzymaniem zadowalającej posady. Faktycznie, krajowy rynek pracy nie jest łatwym środowiskiem, a bezrobocie dalej jest duże. Na przestrzeni ostatnich lat dużo się pod tym względem zmieniło, więc współczesny pracownik musi umieć szukać pracy, jeśli chce odszukać propozycję, która będzie odpowiadała jego potrzebom.

Read more

Czy warto zdecydować się na certyfikat Prince2? Co nam daje, jakie korzyści na rynku pracy jest w stanie nam zapewnić?

Prince2 jest metodyką zarządzania projektami, opisuje ona wszystkie fazy w projekcie, role konkretnych członków zespołu projektowego, jak również ich decyzyjność. Prince2 zwany jest przez wielu swoistą instrukcją odnośnie zarządzania projektem, bo krok po kroku pokazuje, w jaki sposób osiągnąć w takiej dziedzinie pożądane efekty.

Read more