Jeśli chcemy kupić samochód ciężarowy, to trzeba tu brać pod uwagę wiele kwestii. Na co najbardziej zwrócić uwagę?

Aktualnie dość spora część inwestorów rozpatruje wejście w branżę oferującą usługi transportowe, aby wozić różne rzeczy na trasach krajowych, ale również za granicą. W takiej sytuacji musimy wydać pieniądze na dobre pojazdy, gdyż bez popularnego TIR-a nie można brać pod uwagę długich tras. Jaką więc wybrać ciężarówkę?

ciężarówka - logistyka

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, choć pomysł zakupu samochodu ciężarowego i świadczenia usług transportowych wydaje się całkiem prosty, to należy wyzbyć się złudzeń. To praca wymagająca dużych nakładów środków.

Zachęcamy – idź tutaj (http://www.graulaw.eu/wezwania-do-zaniechania-naruszen-i-postepowania-sadowe/) i przeloguj się na kolejną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie świeżutkie i interesujące informacje.

Nieużywana ciężarówka, jak ciężarówki daf, kosztuje kilkaset tysięcy złotych, a to nie wszystko, bo należy też doliczyć koszty opłat na granicy i podatków, ewentualne wizyty w warsztacie oraz ubezpieczenia, wypłaty pracowników jak również bonusy. Niezbędną kwestią, bez której nie będziemy w stanie rozpocząć przygody z branżą zajmującą się transportem jest kupno samochodu ciężarowego. Do Polski wciąż chętnie sprowadzane są samochody z Zachodu, jak Wielka Brytania lub Holandia. Najnowsze dane znajdziesz też tutaj: więcej.

Są na pewno bardziej korzystne cenowo od nowych pojazdów, lecz z racji konkretnego przeznaczenia posiadają bardzo dużo przejechanych kilometrów, a to zwiększa ryzyko ewentualnych awarii. Przeciętny TIR robi mniej więcej 10 000 kilometrów na miesiąc, łatwo więc policzyć, jak wysoki ma przebieg kilkuletnie auto. Pamiętajmy więc, że kiedy nabywamy dość wiekowe auto, to z pewnością zdarzy się jakaś usterka. Najpewniejszym wyborem będzie tu zakup nowej ciężarówki. Będzie na pewno służyć przez kilka początkowych lat. Wypożyczenie również oferuje interesujące rozwiązania, ponieważ sprzedawca musi nam dostarczyć dobrze działające auto. Dla zainteresowanych tematem: czytaj.

ciężarówki

Autor: AngieD.
Źródło: http://www.flickr.com

W ten jesteśmy w stanie nabywać inne środki komunikacji potrzebne sprzęty, takie jak naczepy poleasingowe. Co do pojazdów z dużymze sporym przebiegiem, nasuwa się jeszcze inna kwestia. Mianowicie warto wiedzieć, że ciągle zatwierdzane są nowe rodzaje myt. Tak więc, im więcej pojazd pali, tym większe myto będziemy płacić za kilometr. To różnica przeważnie niewielkiej różnicy za kilometr, dlatego zdaje się mało, lecz po kilkuset tysiącach kilometrów znaczniej opłacalny wydaje się zakup ciężarówki z ekonomicznym silnikiem.

, , ,

Related posts

Latest posts

Zakładamy swoją firmę i czeka na nas przeprawa

Kiedy myślimy o tym, by mieć swoją firmę są różne wątpliwości. Każdy wie jak to bywa z naszą biurokracją. Czeka nas więcej łażenia po urzędach i stresowania się aniżeli to wszystko warte. Bo suma summarum brak gwarancji, że przedsiębiorstwo będzie istniało więcej niż rok czy dwa i że później nie będzie długów.

Jak oszacować efektywność pracowników?

Na polski rynku ukazuje się coraz więcej korporacji ukierunkowanych na dobrze biegłego w danej dziedzinie pracownika. Decydują się na wdrążenie do swoich systemów ocen pracowniczych , które są w stanie obliczyć wydajność w danym kwartale czy miesiącu. korzysta się z nich w zamyśle wyeliminowania słabych jednostek, lub rozwiązywania kłopotów organizacji.

Jakim sposobem urządzić magazyn, żeby zagwarantować odpowiedni porządek i sprawne funkcjonowanie w firmie?

Magazyn to miejsce składowania artykułów, które później są z reguły dowożone do klientów, toteż powinny być prawidłowo posegregowane oraz ułożone, aby poszukiwanie konkretnego produktu nie generowało jakichkolwiek trudności. W ten sposób, funkcjonowanie magazynu oraz firmy, która go prowadzi, będzie bez wątpienia prostsze. Podstawowe znaczenie ma oczywiście zdecydowanie się na stosowne wyposażenie magazynów.

Oferty pracy dostępne w Grodzisku Mazowieckim – jak rozwijać swoje zainteresowania?

Aktualnie sytuacja na rynku pracy w naszym kraju powoli się poprawia. Coraz więcej ludzi otrzymuje zatrudnienie i może rozwijać swoje pasje. Wiele osób decyduje się na rozpoczęcie swojej działalności, co dodatkowo sprawia iż mogą zajmować się tym, o czym naprawdę marzą. Oprócz takich sytuacji, w urzędach pracy , wśród których młodzi ludzie mogą znaleźć coś dla siebie.