Jeśli chcemy kupić samochód ciężarowy, to trzeba tu brać pod uwagę wiele kwestii. Na co najbardziej zwrócić uwagę?

Aktualnie dość spora część inwestorów rozpatruje wejście w branżę oferującą usługi transportowe, aby wozić różne rzeczy na trasach krajowych, ale również za granicą. W takiej sytuacji musimy wydać pieniądze na dobre pojazdy, gdyż bez popularnego TIR-a nie można brać pod uwagę długich tras. Jaką więc wybrać ciężarówkę?

ciężarówka - logistyka

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, choć pomysł zakupu samochodu ciężarowego i świadczenia usług transportowych wydaje się całkiem prosty, to należy wyzbyć się złudzeń. To praca wymagająca dużych nakładów środków.

Zachęcamy – idź tutaj (http://www.graulaw.eu/wezwania-do-zaniechania-naruszen-i-postepowania-sadowe/) i przeloguj się na kolejną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie świeżutkie i interesujące informacje.

Nieużywana ciężarówka, jak ciężarówki daf, kosztuje kilkaset tysięcy złotych, a to nie wszystko, bo należy też doliczyć koszty opłat na granicy i podatków, ewentualne wizyty w warsztacie oraz ubezpieczenia, wypłaty pracowników jak również bonusy. Niezbędną kwestią, bez której nie będziemy w stanie rozpocząć przygody z branżą zajmującą się transportem jest kupno samochodu ciężarowego. Do Polski wciąż chętnie sprowadzane są samochody z Zachodu, jak Wielka Brytania lub Holandia. Najnowsze dane znajdziesz też tutaj: więcej.

Są na pewno bardziej korzystne cenowo od nowych pojazdów, lecz z racji konkretnego przeznaczenia posiadają bardzo dużo przejechanych kilometrów, a to zwiększa ryzyko ewentualnych awarii. Przeciętny TIR robi mniej więcej 10 000 kilometrów na miesiąc, łatwo więc policzyć, jak wysoki ma przebieg kilkuletnie auto. Pamiętajmy więc, że kiedy nabywamy dość wiekowe auto, to z pewnością zdarzy się jakaś usterka. Najpewniejszym wyborem będzie tu zakup nowej ciężarówki. Będzie na pewno służyć przez kilka początkowych lat. Wypożyczenie również oferuje interesujące rozwiązania, ponieważ sprzedawca musi nam dostarczyć dobrze działające auto. Dla zainteresowanych tematem: czytaj.

ciężarówki

Autor: AngieD.
Źródło: http://www.flickr.com

W ten jesteśmy w stanie nabywać inne środki komunikacji potrzebne sprzęty, takie jak naczepy poleasingowe. Co do pojazdów z dużymze sporym przebiegiem, nasuwa się jeszcze inna kwestia. Mianowicie warto wiedzieć, że ciągle zatwierdzane są nowe rodzaje myt. Tak więc, im więcej pojazd pali, tym większe myto będziemy płacić za kilometr. To różnica przeważnie niewielkiej różnicy za kilometr, dlatego zdaje się mało, lecz po kilkuset tysiącach kilometrów znaczniej opłacalny wydaje się zakup ciężarówki z ekonomicznym silnikiem.

, , ,

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.