Jeśli chcemy kupić samochód ciężarowy, to trzeba tu brać pod uwagę wiele kwestii. Na co najbardziej zwrócić uwagę?

Aktualnie dość spora część inwestorów rozpatruje wejście w branżę oferującą usługi transportowe, aby wozić różne rzeczy na trasach krajowych, ale również za granicą. W takiej sytuacji musimy wydać pieniądze na dobre pojazdy, gdyż bez popularnego TIR-a nie można brać pod uwagę długich tras. Jaką więc wybrać ciężarówkę?

ciężarówka - logistyka

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, choć pomysł zakupu samochodu ciężarowego i świadczenia usług transportowych wydaje się całkiem prosty, to należy wyzbyć się złudzeń. To praca wymagająca dużych nakładów środków.

Zachęcamy – idź tutaj (http://www.graulaw.eu/wezwania-do-zaniechania-naruszen-i-postepowania-sadowe/) i przeloguj się na kolejną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie świeżutkie i interesujące informacje.

Nieużywana ciężarówka, jak ciężarówki daf, kosztuje kilkaset tysięcy złotych, a to nie wszystko, bo należy też doliczyć koszty opłat na granicy i podatków, ewentualne wizyty w warsztacie oraz ubezpieczenia, wypłaty pracowników jak również bonusy. Niezbędną kwestią, bez której nie będziemy w stanie rozpocząć przygody z branżą zajmującą się transportem jest kupno samochodu ciężarowego. Do Polski wciąż chętnie sprowadzane są samochody z Zachodu, jak Wielka Brytania lub Holandia. Najnowsze dane znajdziesz też tutaj: więcej.

Są na pewno bardziej korzystne cenowo od nowych pojazdów, lecz z racji konkretnego przeznaczenia posiadają bardzo dużo przejechanych kilometrów, a to zwiększa ryzyko ewentualnych awarii. Przeciętny TIR robi mniej więcej 10 000 kilometrów na miesiąc, łatwo więc policzyć, jak wysoki ma przebieg kilkuletnie auto. Pamiętajmy więc, że kiedy nabywamy dość wiekowe auto, to z pewnością zdarzy się jakaś usterka. Najpewniejszym wyborem będzie tu zakup nowej ciężarówki. Będzie na pewno służyć przez kilka początkowych lat. Wypożyczenie również oferuje interesujące rozwiązania, ponieważ sprzedawca musi nam dostarczyć dobrze działające auto. Dla zainteresowanych tematem: czytaj.

ciężarówki

Autor: AngieD.
Źródło: http://www.flickr.com

W ten jesteśmy w stanie nabywać inne środki komunikacji potrzebne sprzęty, takie jak naczepy poleasingowe. Co do pojazdów z dużymze sporym przebiegiem, nasuwa się jeszcze inna kwestia. Mianowicie warto wiedzieć, że ciągle zatwierdzane są nowe rodzaje myt. Tak więc, im więcej pojazd pali, tym większe myto będziemy płacić za kilometr. To różnica przeważnie niewielkiej różnicy za kilometr, dlatego zdaje się mało, lecz po kilkuset tysiącach kilometrów znaczniej opłacalny wydaje się zakup ciężarówki z ekonomicznym silnikiem.

, , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.