Ułatwienia dla składających Pit za okres 2016-2017

Wraz z zbliżającym się finalnym czasem oddania Pit do Urzędu Skarbowego duża część petentów niepotrzebnie szarga sobie nerwy spowalniając cały proces.

reklama - powiększenie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W rezultacie kolejki do urzędów z roku na rok zamiast maleć wydają się wydłużać. Współcześnie dostępnych jest wiele narzędzi, jakie są w stanie szybko przyśpieszyć proces napisania oraz zdania deklaracji. Wypełnianie na przykład druku pit 37 nie musi łączyć się z wynajmowaniem księgowej – przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie. Coraz popularniejszym rozwiązaniem używanym przez postępowo działających petentów, którzy najzwyklej chcą ułatwić sobie życie są bezpłatne programy podatkowe. Dzięki tego sortu programowi bez większych problemów wypełni się zarówno PIT 37 oraz inne formalne druki. Programy podatkowe to obecnie coraz częstszy „bonus” do codziennej prasy – im termin bliższy tym większa częstotliwość.
pit 36

Autor: Tristan Nitot
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo, tego typu ułatwień w dalszym ciągu wielu składających deklaracje uparcie trzyma się standardowych sposobów – pisząc samemu długopisem albo udając się po pomoc do księgowych. Programy podatkowe wywołują zbędne uczucie strachu.

Koniecznie zobacz na stronie podobne informacje. Tam też przeczytasz coś pasjonującego, ponieważ przedstawia ona pokrewną tematykę.

Tego sortu rozwiązania znacznie rozwinęły się w trakcie ostatnich lat. W pozostałych krajach EU tworzenie druków formalnych przy pomocy opcji elektronicznych jest znacznie bardziej powszechniejsze. Programy jak i serwisy podatkowe pozwolą na szybkie wypełnienie druków w rodzaju pit 36 i przesłanie ich do Urzędu – świetny artykuł

W efekcie petent zaoszczędzi sobie potrzeby stania w niekończących się kolejkach z masą formularzy, gdzie pit 36 to jedynie czubek góry lodowej.

, , ,

Related posts

Latest posts

Zadbajmy o swoje miejsce pracy

Pewnie że nie warto nikogo przekonywać, iż jeśli chce dobrze wypełniać własną robotę, to głównie musi się okupić w podstawowe narzędzia, które mu ją ułatwią. Ale prawda jest też taka, że potrzebujemy dobrego miejsca, na którym będziemy mogli robić tą swoją pracę, tak by było nam wygodnie, żebyśmy mieli szanse dojść do każdego miejsca oraz jednocześnie by było całkowicie bezpiecznie.

Inwentaryzacja środków trwałych wspomoże działalność przedsiębiorstwa

Opcje i cele, jakie ma inwentaryzacja środków trwałych są bardzo szerokie, a należy do nich m.in. układanie rzeczywistego planu aktywów na poszczególne dni. Wśród opcji, jakie zagwarantować może inwentaryzacja środków trwałych wymienić można też możliwości porównywania stanu obecnego ze stanem księgowym. Dzięki temu można definiować różnice, jakie w konkretnych okresach wystąpiły oraz wymienione różnice dokładnie liczyć. Dodatkowo inwentaryzacja środków trwałych umożliwia doprowadzenie stanu księgowego do stanu aktualnego bez żadnych problemów wynikających z zaniechania.

Bezpieczeństwo i higiena pracy – główne informacje

Z określeniem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) można się spotkać ogromnie często. Skrót ten powstał i został wdrożony wiele lat temu i znajduje zastosowanie w bardzo wielu zróżnicowanych lokalizacjach i okazjach. Określenie to obejmuje zestaw określonych przepisów, dotyczących zasad bezpiecznej i właściwej pracy w zakładzie produkcyjnym lub innym. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą właściwie każdego miejsca, w którym przebywa znaczna liczba ludzi przez określony czas.

Tester oprogramowania Wrocław poszukuje takiej osoby

Jeśli pragniemy działać w branży it, to powinniśmy dobrze znać się na komputerach, mieć o nich wiedzę ogólną, lecz też taką detaliczną. Dlatego właśnie trzeba się przyjrzeć na czym najlepiej się znamy i takie swe zdolności zaoferować w czasie rozmowy.
Powinno się sprawdzić jak wygląda rekrutacja it
Obowiązkowo powinniśmy myśleć, w jakiej branży pragniemy być zatrudnieni.

Obowiązki każdego Polaka – rozliczenie ze skarbówką

Każdy, kto w minionym roku podatkowym wykonywał pracę zarobkową i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, zobowiązany jest do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to konsekwencja obowiązującego w naszym kraju prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który się rozliczamy.