Tajemniczy klient, z czym to jeść?

Na pewno nie raz przechodziliśmy obok niego przy wejściu, stał za nami, w kolejce do kasy, przymierzał buty lub też może nie raz dzwonił do nas z problemem, który tylko my – jako specjaliści w danym zakresie, możemy pomóc mu rozwiązać. I nie jednokrotnie albo próbowaliśmy ze wszystkich sił, mu pomóc, albo też zmęczeni jego dociekliwością marzyliśmy, aby tylko się rozłączył. I jeśli myślimy, że ten drugi opis, dotyczy właśnie nas uwaga! Mogliśmy mieć do czynienia z mystery shopping.

Tłumacząc na polski to tajemniczy klient. Osoba, która ma wypunktować sposób realizowania przez nas naszych obowiązków, czyli klasy usług proponowanych klientowi określonej firmy. Często taka konfrontacja faktycznego stanu rzeczy z ustalonymi wytycznymi w przedsiębiorstwie, ma kilka podstaw.
Dziś na rynku usług ma miejsc spora konkurencja, w szczególności w sektorze telekomunikacyjnym.

zakupy

Autor: Z.M.Pekpol Ostrołęka
Źródło: Z.M.Pekpol Ostrołęka

Firmy, chcąc zatrzymać przy dobie klienta, nie mogą pozwolić sobie na choćby nieistotne na pierwszy rzut oka niedociągnięcia, w jakości ich zespołu. I tu pojawia się miejsce na tajemniczego klienta: osobę, która przyjdzie coś kupić, a następnie oceni nas pod kątem np.: posiadanej wiedzy o produkcie, sposobu udzielania informacji, czasu obsługi, umiejętności interpersonalnych.

Konkluzje z takich spotkań mogą posłużyć do badania raport z badania marketingowego satysfakcji klientów. Klient usatysfakcjonowany to klient, który na pewno do nas wróci. W marketingu nie jest sztuką zwabić klienta, ale sprawić, żeby został.

Następną przyczyną takiego działania jest konieczność monitorowania zatrudnianych osób. Powszechnie wiadomo, że jednym z oczywistych warunków istnienia firmy jest jej zarobek. A bez skutecznej sprzedaży, trudno o tym myśleć. Pracownicy firm, zatrudniających mystery shopping, muszą zawsze pilnować się i każdego klienta traktować w taki sposób, jakby był tym jedynym. Nie jest to zajęcie bezproblemowe, lecz taka jest właśnie specjalność obsługi klienta, dlatego też nie jest to miejsce dla każdego w takiej pracy.
Tajemniczy klient pomaga ulepszać metody działania, trzymać poziom, a w rezultacie świadczyć usługi na wysokim poziomie. Nie musimy się go bać.

,

Related posts

Latest posts

Zadbajmy o swoje miejsce pracy

Pewnie że nie warto nikogo przekonywać, iż jeśli chce dobrze wypełniać własną robotę, to głównie musi się okupić w podstawowe narzędzia, które mu ją ułatwią. Ale prawda jest też taka, że potrzebujemy dobrego miejsca, na którym będziemy mogli robić tą swoją pracę, tak by było nam wygodnie, żebyśmy mieli szanse dojść do każdego miejsca oraz jednocześnie by było całkowicie bezpiecznie.

Inwentaryzacja środków trwałych wspomoże działalność przedsiębiorstwa

Opcje i cele, jakie ma inwentaryzacja środków trwałych są bardzo szerokie, a należy do nich m.in. układanie rzeczywistego planu aktywów na poszczególne dni. Wśród opcji, jakie zagwarantować może inwentaryzacja środków trwałych wymienić można też możliwości porównywania stanu obecnego ze stanem księgowym. Dzięki temu można definiować różnice, jakie w konkretnych okresach wystąpiły oraz wymienione różnice dokładnie liczyć. Dodatkowo inwentaryzacja środków trwałych umożliwia doprowadzenie stanu księgowego do stanu aktualnego bez żadnych problemów wynikających z zaniechania.

Bezpieczeństwo i higiena pracy – główne informacje

Z określeniem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) można się spotkać ogromnie często. Skrót ten powstał i został wdrożony wiele lat temu i znajduje zastosowanie w bardzo wielu zróżnicowanych lokalizacjach i okazjach. Określenie to obejmuje zestaw określonych przepisów, dotyczących zasad bezpiecznej i właściwej pracy w zakładzie produkcyjnym lub innym. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą właściwie każdego miejsca, w którym przebywa znaczna liczba ludzi przez określony czas.

Tester oprogramowania Wrocław poszukuje takiej osoby

Jeśli pragniemy działać w branży it, to powinniśmy dobrze znać się na komputerach, mieć o nich wiedzę ogólną, lecz też taką detaliczną. Dlatego właśnie trzeba się przyjrzeć na czym najlepiej się znamy i takie swe zdolności zaoferować w czasie rozmowy.
Powinno się sprawdzić jak wygląda rekrutacja it
Obowiązkowo powinniśmy myśleć, w jakiej branży pragniemy być zatrudnieni.

Obowiązki każdego Polaka – rozliczenie ze skarbówką

Każdy, kto w minionym roku podatkowym wykonywał pracę zarobkową i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, zobowiązany jest do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to konsekwencja obowiązującego w naszym kraju prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który się rozliczamy.