Tajemniczy klient, z czym to jeść?

Na pewno nie raz przechodziliśmy obok niego przy wejściu, stał za nami, w kolejce do kasy, przymierzał buty lub też może nie raz dzwonił do nas z problemem, który tylko my – jako specjaliści w danym zakresie, możemy pomóc mu rozwiązać. I nie jednokrotnie albo próbowaliśmy ze wszystkich sił, mu pomóc, albo też zmęczeni jego dociekliwością marzyliśmy, aby tylko się rozłączył. I jeśli myślimy, że ten drugi opis, dotyczy właśnie nas uwaga! Mogliśmy mieć do czynienia z mystery shopping.

Tłumacząc na polski to tajemniczy klient. Osoba, która ma wypunktować sposób realizowania przez nas naszych obowiązków, czyli klasy usług proponowanych klientowi określonej firmy. Często taka konfrontacja faktycznego stanu rzeczy z ustalonymi wytycznymi w przedsiębiorstwie, ma kilka podstaw.
Dziś na rynku usług ma miejsc spora konkurencja, w szczególności w sektorze telekomunikacyjnym.

zakupy

Autor: Z.M.Pekpol Ostrołęka
Źródło: Z.M.Pekpol Ostrołęka

Firmy, chcąc zatrzymać przy dobie klienta, nie mogą pozwolić sobie na choćby nieistotne na pierwszy rzut oka niedociągnięcia, w jakości ich zespołu. I tu pojawia się miejsce na tajemniczego klienta: osobę, która przyjdzie coś kupić, a następnie oceni nas pod kątem np.: posiadanej wiedzy o produkcie, sposobu udzielania informacji, czasu obsługi, umiejętności interpersonalnych.

Konkluzje z takich spotkań mogą posłużyć do badania raport z badania marketingowego satysfakcji klientów. Klient usatysfakcjonowany to klient, który na pewno do nas wróci. W marketingu nie jest sztuką zwabić klienta, ale sprawić, żeby został.

Następną przyczyną takiego działania jest konieczność monitorowania zatrudnianych osób. Powszechnie wiadomo, że jednym z oczywistych warunków istnienia firmy jest jej zarobek. A bez skutecznej sprzedaży, trudno o tym myśleć. Pracownicy firm, zatrudniających mystery shopping, muszą zawsze pilnować się i każdego klienta traktować w taki sposób, jakby był tym jedynym. Nie jest to zajęcie bezproblemowe, lecz taka jest właśnie specjalność obsługi klienta, dlatego też nie jest to miejsce dla każdego w takiej pracy.
Tajemniczy klient pomaga ulepszać metody działania, trzymać poziom, a w rezultacie świadczyć usługi na wysokim poziomie. Nie musimy się go bać.

,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.