Portal podatnika – a więc, co dobrze jest wiedzieć o stronie pochodzącej spod szyldu Ministerstwa Finansów

Czym dokładnie jest portal podatnika? Jak przebrzmiewa pełniutka nazwa stronki www? Co można uzyskać Z oraz Bez zalogowania na ten konkretny portal? Który to z programów do składania deklaracji typu PIT jest powiązany wraz z tym konkretnym portalem, a dokładniej z wspomnianym Ministerstwem Finansów? Wewnątrz jakich jeszcze języczkach istnieje możliwość używać wspomnianego portalu? To wszyściutkiego oraz jeszcze bardziej dużo bez najmniejszego problemiku znajdziesz w środku naszego nowego artykułu!

konferencja

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Kalkulator

Autor: Joe Haupt
Źródło: http://www.flickr.com
artykuły biurowe

Autor: Tama Leaver
Źródło: http://www.flickr.com
Na pytanka: „Czym dokładnie jest portal podatnika?” – odpowiedź jest łatwiutka. Portal podatnika bywa to strona podlegająca wspomnianemu Ministerstwu Finansów, która to bywa ultranowoczesnym sposobem przeznaczona do kontaktów wraz z administracją skarbową. Wspomniany portal ma w posiadaniu dwa typy „wejść” – typowo ogólnodostępne, oraz „po zalogowaniu”. To pierwsze umożliwia składanie deklaracji droga (czytaj tutaj ewidencja dróg) elektroniczną (bywa to programik deklaracji PIT powiązany właśnie z Ministerstwem Finansów, a m nazewnictwo e-Deklaracje) a także zawiera poszczególne informacje o każdziutkim z jej odmian. Jeśli chodzi o opcję „po zalogowaniu”, to jest ona bardziej szczegółowa, oraz umożliwia bezpośrednie kontakty z organami podatkowymi. Choć nie widać tego na pierwszy rzucik oczka, portal podatnika posiada przewodnik, przezywany: „Kroczek po kroczku po środku Portalu Podatkowym”, dzięki któremu to przenigdy się nie „zgubimy” na wspomnianej stronce. Co do samiutkiego adresu internetowego wspomnianego portalu, to brzmi on: .

pl – a więc bywa integralną cząstką Polskiego Ministerstwa Finansów (pochodzi od skrócenia mf.gov.pl) oraz występuje jeszcze pod dwójką językami poza polskim – w angielskim oraz języku rosyjskim.

, ,

Related posts

Latest posts

Zadbajmy o swoje miejsce pracy

Pewnie że nie warto nikogo przekonywać, iż jeśli chce dobrze wypełniać własną robotę, to głównie musi się okupić w podstawowe narzędzia, które mu ją ułatwią. Ale prawda jest też taka, że potrzebujemy dobrego miejsca, na którym będziemy mogli robić tą swoją pracę, tak by było nam wygodnie, żebyśmy mieli szanse dojść do każdego miejsca oraz jednocześnie by było całkowicie bezpiecznie.

Inwentaryzacja środków trwałych wspomoże działalność przedsiębiorstwa

Opcje i cele, jakie ma inwentaryzacja środków trwałych są bardzo szerokie, a należy do nich m.in. układanie rzeczywistego planu aktywów na poszczególne dni. Wśród opcji, jakie zagwarantować może inwentaryzacja środków trwałych wymienić można też możliwości porównywania stanu obecnego ze stanem księgowym. Dzięki temu można definiować różnice, jakie w konkretnych okresach wystąpiły oraz wymienione różnice dokładnie liczyć. Dodatkowo inwentaryzacja środków trwałych umożliwia doprowadzenie stanu księgowego do stanu aktualnego bez żadnych problemów wynikających z zaniechania.

Bezpieczeństwo i higiena pracy – główne informacje

Z określeniem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) można się spotkać ogromnie często. Skrót ten powstał i został wdrożony wiele lat temu i znajduje zastosowanie w bardzo wielu zróżnicowanych lokalizacjach i okazjach. Określenie to obejmuje zestaw określonych przepisów, dotyczących zasad bezpiecznej i właściwej pracy w zakładzie produkcyjnym lub innym. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą właściwie każdego miejsca, w którym przebywa znaczna liczba ludzi przez określony czas.

Tester oprogramowania Wrocław poszukuje takiej osoby

Jeśli pragniemy działać w branży it, to powinniśmy dobrze znać się na komputerach, mieć o nich wiedzę ogólną, lecz też taką detaliczną. Dlatego właśnie trzeba się przyjrzeć na czym najlepiej się znamy i takie swe zdolności zaoferować w czasie rozmowy.
Powinno się sprawdzić jak wygląda rekrutacja it
Obowiązkowo powinniśmy myśleć, w jakiej branży pragniemy być zatrudnieni.

Obowiązki każdego Polaka – rozliczenie ze skarbówką

Każdy, kto w minionym roku podatkowym wykonywał pracę zarobkową i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, zobowiązany jest do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to konsekwencja obowiązującego w naszym kraju prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który się rozliczamy.