Jak dotacje przyczyniły się do rozwoju wielu firm w minionych latach, kilka informacji na temat składania wniosków

Od czasu gdy Polska weszła w szeregi Unii Europejskiej przedsiębiorcy i rolnicy zyskali całkowicie nowe możliwości finansowania działalności, którą prowadzą. Europejskie fundusze dla wielu większych i mniejszych przedsiębiorców dały możliwość dynamicznego rozwoju ich przedsiębiorstw i realizacji pomysłów, które w innych okolicznościach raczej by nie były możliwe.

Unia Europejska - dotacja

Ze wsparcia unijnego przez minione dziesięć lat skorzystały tysiące firm, otrzymując kwoty od kilkunastu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Dzięki dotacjom zaczęły powstawać nowe ulice, sportowe i naukowe obiekty i wiele innych rzeczy. I bez przerwy powstawać będą nowe, bo na lata 2015-2020 jest przewidziana kolejna pula środków, które można wykorzystać zarówno do rozwoju już funkcjonującego przedsiębiorstwa, jak również na dotacje dla nowych firm.

Sporo także jest środków do rozdania dla osób które się zajmują rolnictwem, na dofinansowanie unijne dla rolników liczyć będą mogli praktycznie wszyscy, którzy spełnią określone w wytycznych UE warunki. Pomimo bardzo dużej popularności unijnych dotacji duża część przedsiębiorców nie ma ochoty na korzystanie z nich, mówiąc że dofinansowanie małych firm jest zbyt trudne do uzyskania. Rzeczywiście trzeba spełnić szereg warunków, jakie są konieczne do otrzymania dotacji, ale nie jest też tak, że przeciętna firma nie poradzi sobie z tym.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
A poza tym w razie problemów zawsze można skorzystać z pomocy jakiejś firmy zajmującej się przygotowywaniem wniosków, za nieduża opłatą pomoże ona skompletować i wypełnić wszystkie konieczne dokumenty. Podstawową sprawą, jeszcze przed wnioskiem, będzie określenie celu, na który uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone. Dopiero jak się to zrobi można będzie poszukać jakiegoś programu, w ramach jakiego będzie się zamierzało uzyskać dotację.

Jeżeli po przestudiowaniu tego zagadnienia, będziesz posiadać chęć na większą ilość danych, to kliknij i przeczytaj, jakie porządne informacje (https://grimp.pl/) posiada ten tekst.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wszystkich dokumentów, są one do ściągnięcia ze strony każdego programu. Powinno się bardzo szczegółowo wypełnić wszystkie pola i pamiętać też o załącznikach, gdyż wszystkie błędy formalne spowodują nie przyjęcie dokumentów, a tym samym przekreślić szansę na dotację.

, ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.