Jak dotacje przyczyniły się do rozwoju wielu firm w minionych latach, kilka informacji na temat składania wniosków

Od czasu gdy Polska weszła w szeregi Unii Europejskiej przedsiębiorcy i rolnicy zyskali całkowicie nowe możliwości finansowania działalności, którą prowadzą. Europejskie fundusze dla wielu większych i mniejszych przedsiębiorców dały możliwość dynamicznego rozwoju ich przedsiębiorstw i realizacji pomysłów, które w innych okolicznościach raczej by nie były możliwe.

Unia Europejska - dotacja

Ze wsparcia unijnego przez minione dziesięć lat skorzystały tysiące firm, otrzymując kwoty od kilkunastu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Dzięki dotacjom zaczęły powstawać nowe ulice, sportowe i naukowe obiekty i wiele innych rzeczy. I bez przerwy powstawać będą nowe, bo na lata 2015-2020 jest przewidziana kolejna pula środków, które można wykorzystać zarówno do rozwoju już funkcjonującego przedsiębiorstwa, jak również na dotacje dla nowych firm.

Sporo także jest środków do rozdania dla osób które się zajmują rolnictwem, na dofinansowanie unijne dla rolników liczyć będą mogli praktycznie wszyscy, którzy spełnią określone w wytycznych UE warunki. Pomimo bardzo dużej popularności unijnych dotacji duża część przedsiębiorców nie ma ochoty na korzystanie z nich, mówiąc że dofinansowanie małych firm jest zbyt trudne do uzyskania. Rzeczywiście trzeba spełnić szereg warunków, jakie są konieczne do otrzymania dotacji, ale nie jest też tak, że przeciętna firma nie poradzi sobie z tym.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
A poza tym w razie problemów zawsze można skorzystać z pomocy jakiejś firmy zajmującej się przygotowywaniem wniosków, za nieduża opłatą pomoże ona skompletować i wypełnić wszystkie konieczne dokumenty. Podstawową sprawą, jeszcze przed wnioskiem, będzie określenie celu, na który uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone. Dopiero jak się to zrobi można będzie poszukać jakiegoś programu, w ramach jakiego będzie się zamierzało uzyskać dotację.

Jeżeli po przestudiowaniu tego zagadnienia, będziesz posiadać chęć na większą ilość danych, to kliknij i przeczytaj, jakie porządne informacje (https://grimp.pl/) posiada ten tekst.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wszystkich dokumentów, są one do ściągnięcia ze strony każdego programu. Powinno się bardzo szczegółowo wypełnić wszystkie pola i pamiętać też o załącznikach, gdyż wszystkie błędy formalne spowodują nie przyjęcie dokumentów, a tym samym przekreślić szansę na dotację.

, ,

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.