Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, sugestiom rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Już dawno przekonaliśmy się, iż nie znajdziemy instrukcji na wybór właściwej drogi życiowej. Zawody, które jeszcze niedawno były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie cieszą się już tak wielką popularnością. Podsumowując: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy (InOffice – biura wirtualne) sprawia, iż wiele osób skazana jest na oferty w innej niż do tej pory branży. Czy przekwalifikowanie się może być sposobem na znalezienie nowej pracy? Jeżeli w stosownym czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie mieszkańcom Sochaczewa straszna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów stojąca w kolejce do Urzędu Pracy. Przed zmianą decyzji, powinniśmy najpierw zaznajomić się z zapotrzebowaniem rynku pracy w Sochaczewie, upewniając się jakie zawody mogą nam zagwarantować spokojną przyszłość.Zobacz pomyśleć czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Przydatna okaże się jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że zdecydowanie łatwiej będzie przekwalifikować się ludziom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Tym bardziej, że osoby planujące usamodzielnienie się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy. Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia dotacje na rozwój działalności. Zakładając, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych. Czy nie lepiej jest być rozchwytywanym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż niepracującym absolwentem, który z braku określonych umiejętności jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako przedstawiciel handlowy czy operator wózka widłowego?
Więcej na

, , ,

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.