Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, sugestiom rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Już dawno przekonaliśmy się, iż nie znajdziemy instrukcji na wybór właściwej drogi życiowej. Zawody, które jeszcze niedawno były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie cieszą się już tak wielką popularnością. Podsumowując: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy (InOffice – biura wirtualne) sprawia, iż wiele osób skazana jest na oferty w innej niż do tej pory branży. Czy przekwalifikowanie się może być sposobem na znalezienie nowej pracy? Jeżeli w stosownym czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie mieszkańcom Sochaczewa straszna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów stojąca w kolejce do Urzędu Pracy. Przed zmianą decyzji, powinniśmy najpierw zaznajomić się z zapotrzebowaniem rynku pracy w Sochaczewie, upewniając się jakie zawody mogą nam zagwarantować spokojną przyszłość.Zobacz pomyśleć czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Przydatna okaże się jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że zdecydowanie łatwiej będzie przekwalifikować się ludziom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Tym bardziej, że osoby planujące usamodzielnienie się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy. Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia dotacje na rozwój działalności. Zakładając, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych. Czy nie lepiej jest być rozchwytywanym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż niepracującym absolwentem, który z braku określonych umiejętności jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako przedstawiciel handlowy czy operator wózka widłowego?
Więcej na

, , ,

Related posts

Latest posts

Zestawiamy torebkę do kreacji czy szpilek?

Torebka damska jest wizytówkę płci pięknej. Obecnie torebka nie jest stosowana już tylko do przechowywania gadżetów takich jak telefon, portfel, kosmetyczka czy klucze. Wielu twórców mody mniema, że torebka jako dodatek świadczy o klasie i dobrym smaku teraźniejszych dam. Twórcy mody wabią fasonami, kolorami i odcieniami, kształtami oraz subtelnością torebek, które kupisz w hurtowni torebek.

Dobór stosownych aplikacji, jakie usprawnią pracę działu księgowego w danej spółce.

W każdym dziale księgowości muszą być dostępne konkretne narzędzia dzięki jakim można będzie bez żadnego kłopotu przeprowadzać wszystkie obowiązki zawodowe. Dzięki temu bardzo szybko da się także spostrzec, w którym kierunku działalność taka ma się rozwijać. Jeśli bowiem doświadczone osoby będą miały do dyspozycji odpowiednie programy, to ich standardowa praca będzie przebiegać sprawnie.

Jak szybko i bezproblemowo wypełnić pit?

Na pewno wiele osób potwierdzi, że najlepszą metodą jest przesłanie deklaracji przez internet, co jest niewątpliwie komfortowym rozwiązaniem
Każdego roku jesteśmy zobligowani do rozliczenia się z fiskusem, jeżeli pracowaliśmy i odkładaliśmy na bieżąco fundusze na poszczególne składki.