Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, sugestiom rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Już dawno przekonaliśmy się, iż nie znajdziemy instrukcji na wybór właściwej drogi życiowej. Zawody, które jeszcze niedawno były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie cieszą się już tak wielką popularnością. Podsumowując: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy (InOffice – biura wirtualne) sprawia, iż wiele osób skazana jest na oferty w innej niż do tej pory branży. Czy przekwalifikowanie się może być sposobem na znalezienie nowej pracy? Jeżeli w stosownym czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie mieszkańcom Sochaczewa straszna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów stojąca w kolejce do Urzędu Pracy. Przed zmianą decyzji, powinniśmy najpierw zaznajomić się z zapotrzebowaniem rynku pracy w Sochaczewie, upewniając się jakie zawody mogą nam zagwarantować spokojną przyszłość.Zobacz pomyśleć czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Przydatna okaże się jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że zdecydowanie łatwiej będzie przekwalifikować się ludziom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Tym bardziej, że osoby planujące usamodzielnienie się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy. Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia dotacje na rozwój działalności. Zakładając, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych. Czy nie lepiej jest być rozchwytywanym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż niepracującym absolwentem, który z braku określonych umiejętności jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako przedstawiciel handlowy czy operator wózka widłowego?
Więcej na

, , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.