Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, sugestiom rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Już dawno przekonaliśmy się, iż nie znajdziemy instrukcji na wybór właściwej drogi życiowej. Zawody, które jeszcze niedawno były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie cieszą się już tak wielką popularnością. Podsumowując: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy (InOffice – biura wirtualne) sprawia, iż wiele osób skazana jest na oferty w innej niż do tej pory branży. Czy przekwalifikowanie się może być sposobem na znalezienie nowej pracy? Jeżeli w stosownym czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie mieszkańcom Sochaczewa straszna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów stojąca w kolejce do Urzędu Pracy. Przed zmianą decyzji, powinniśmy najpierw zaznajomić się z zapotrzebowaniem rynku pracy w Sochaczewie, upewniając się jakie zawody mogą nam zagwarantować spokojną przyszłość.Zobacz pomyśleć czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Przydatna okaże się jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że zdecydowanie łatwiej będzie przekwalifikować się ludziom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Tym bardziej, że osoby planujące usamodzielnienie się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy. Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia dotacje na rozwój działalności. Zakładając, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych. Czy nie lepiej jest być rozchwytywanym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż niepracującym absolwentem, który z braku określonych umiejętności jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako przedstawiciel handlowy czy operator wózka widłowego?
Więcej na

, , ,

Related posts

Latest posts

Do jakich organizacji pożytku publicznego trafi w nadchodzącym roku 1% podatku, który podatnicy mogą przekazać składając zeznanie podatkowe

Organizacje pożytku publicznego albo pozostałe instytucje dobroczynne nie są w stanie w pełni realizować opisanej w statucie misji, jeżeli nie dostaną wsparcia od osób prywatnych, a także od prezesów firm czy różnego typu zakładów. O ile indywidualni dobrodzieje w większości przypadków pozostają nikomu nieznani, to altruiści ze świata wielkich interesów czynią z filantropii skuteczne narzędzie marketingowe. Firma, która włącza się w społeczne dzieła, bywa postrzegana jako uczciwy partner.

W sytuacji, gdy przytrafiły się problemy natury prawnej, powinieneś skonsultować się z adwokatem

Ludzie borykają się z różnorakimi problemami życiowymi, od czasu do czasu tyczą one spraw, które mają szansę zakończyć się w sądzie. To dla nich bardzo stresujące ponieważ przeważnie nie znają się na tym oraz boją się, jaki obrót przyjmą te sprawy. Często bywa tak, że osoby mające kłopoty prawe nie mają pojęcia, jak się zachować i co uczynić. Najlepiej skonsultować się z doświadczonym prawnikiem.

Gdzie mamy szansę odszukać bieżące i korzystne propozycje pracy?

Zazwyczaj bezrobotna osoba wie, że znalezienie dobrze płatnej posady nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli ktoś nie dysponuje czasem na śledzenie najnowszych ogłoszeń. Aktualnie lepiej nie przeznaczać pieniędzy na gazety z ogłoszeniami, bowiem najwięcej propozycji czeka na nas w wirtualnej przestrzeni. Co więcej, są to propozycje pracy odnoszące się do najrozmaitszych branż.

Stosowne zatrudnienie w państwach europejskich

Poza granice wyruszamy nie tylko w celach krajoznawczych. W obecnych czasach bardzo dużo osób wyrusza poza granice naszego kraju w celach zarobkowych. Rynek pracy na świecie jest dość różnorodny.

Czy kiedykolwiek nastąpi poprawa na rynku pracy w Koszalinie?

Polacy dokonują inwazji na Powiatowe Urzędy Pracy. Są miejscowości, w których stan rzeczy nie wygląda zadowalająco, jednak nieznacznie polepsza się. Koszalin np. posiada Specjalną Strefę Ekonomiczną, która umożliwia ludziom biznesu rewelacyjne warunki do posiadania działalności gospodarczej, i już od ponad 10 lat jest w stanie ofiarować zatrudnienie wielu ludziom.