Jak najlepiej ubezpieczyć ciężarówki? Istnieje wiele kryteriów dobrego wyboru odpowiedniej firmy, sprawdź na jakie aspekty zwrócić uwagę

Przewoźnicy muszą zapłacić za zakup oraz zarejestrowanie zakupionych pojazdów, jednak nie są to jedyne wydatki. Mając firmy transportowe lub inną działalność gospodarczą z użyciem samochodów ciężarowych, właściciele tych firm powinni liczyć z kosztami wynikającymi z częstego ich używania, jak i z ubezpieczeniem swoich samochodów.

Ciężarówki

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zakład pracy ma jeden czy dwa samochody (oklejanie samochodów wrocław cena) ciężarowe, to cena takiego ubezpieczenia raczej nie nadszarpnie finansów firmy, lecz jeżeli jest to firma stricte przewozowa – to ubezpieczenie ciężarówek będzie stanowiło spory wydatek. Z pewnością właściciele takich wozów będą zmuszeni zakupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kwota jaką trzeba będzie zapłacić jest zależna od różnych składowych: miejsca, a także od firm sprzedających ubezpieczenia, których oferta jest dość zróżnicowana. Właściciele firm spedycyjnych muszą dokładnie ją prześwietlić – ubezpieczenia komunikacyjne DBK Group.

Rodzaj ochrony ubezpieczenia OC został ustawowo dokładnie zdefiniowany, dlatego produkt finalny jaki sprzedają firmy ubezpieczeniowe, jest taki sam, lecz cena jest już różna u wszystkich ubezpieczycieli. Żeby dokonać wyliczeń oraz dobrych porównań cen ubezpieczenia OC auta ciężarowego, należy przyjąć jakieś kryteria dotyczące auta, właściciela jak i regionu, w którym firma funkcjonuje. Różnice w kwotach ubezpieczenia są dość duże, tak więc zagadnienie finansowanie pojazdy ciężarowe można analizować różnie – w zależności od czynników na które są dla nas ważne – ubezpieczenia komunikacyjne DBK.

Samochody ciężarowe

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo istotna jest analiza dostępnych produktów. Jedni ubezpieczyciele uznają historię przebiegu ubezpieczenia, niektórzy jednak nie – i wtedy cena ubezpieczenia gwałtownie idzie w górę. Poza tym trzeba mieć na uwadze, iż zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe patrzą na to, czy samochód ciężarowy jest własnością pojedynczej osoby prowadzącej działalność gospodarczą, czy spółki. Jeśli jest to spółka, to cena ubezpieczenia OC będzie wyższa. Ubezpieczenie AC to natomiast zupełnie inna historia. Jest ono o wiele droższe oraz bardziej złożone. Najlepiej zawierać umowy na takie ubezpieczenia w pakietach, tak jak ubezpieczenia nadprogramowe OCP i OCS. Ze szczegółami tych ubezpieczeń trzeba zapoznać się w oddziałach ubezpieczycieli.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.