Wiele firm na świecie ma problemy z terminowym płaceniem faktur – powstał więc nowy rodzaj obrotu niezapłaconymi długami

Dzięki nowej procedurze prezes przedsiębiorstwa, który czeka na sumę z niezapłaconej Faktury, może ponownie zasnąć jak dziecko, ponieważ w tej chwili odzyskał stabilizację finansową.
Opis dotyczy rewelacyjnej metodzie nazywanej z angielskiego: faktoring.

transport i spedycja

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com
Cała procedura bazuje na tym, że konkretna firma (nazywana faktorem) przejmuje od nas nieuregulowane należności naszych kontrahentów. Płaci nam zazwyczaj natychmiast mniej więcej 90% wartości faktury i tym samym bierze na siebie dług. To ona już od tej chwili będzie nawiązywała kontakt z klientem w celu wyegzekwowania pieniędzy, ale już nie w naszym imieniu, a dla siebie. Rzecz jasna my nie otrzymaliśmy całej sumy, która widniała na fakturze, ale na nasz rachunek w banku wpłynęła ogromna jej część, co da nam możliwość zachować ciągłość finansową. Jest to ratunek zwłaszcza dla małych spółek.
Umowa faktoringu nie jest niczym trudnym. Nie oczekuje się długo na jej zatwierdzenie, gdyż faktor, to nie instytucja bankowa. Jest kilka typów umów faktoringu, ale najistotniejszym ich konsekwencją jest fakt, że spółka czekająca na zapłacenie pieniędzy otrzymuje je w bardzo krótkim czasie. W tym momencie to spółka, która odkupiła należność kontaktuje się z kontrahentem i daje mu znać o zmianie numeru rachunku, na które ten powinien przelać należności.

Jeśli klient jak zostać tajemniczym klientem ma kłopoty z oddaniem na raz sporej sumy, to faktor może mu zaoferować rozłożenie należności na dogodne raty. Faktorzy to zazwyczaj firmy z ogromnym kapitałem, które mogą dłużej poczekać na uregulowanie faktury.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.