Wiele firm na świecie ma problemy z terminowym płaceniem faktur – powstał więc nowy rodzaj obrotu niezapłaconymi długami

Dzięki nowej procedurze prezes przedsiębiorstwa, który czeka na sumę z niezapłaconej Faktury, może ponownie zasnąć jak dziecko, ponieważ w tej chwili odzyskał stabilizację finansową.
Opis dotyczy rewelacyjnej metodzie nazywanej z angielskiego: faktoring.

transport i spedycja

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com
Cała procedura bazuje na tym, że konkretna firma (nazywana faktorem) przejmuje od nas nieuregulowane należności naszych kontrahentów. Płaci nam zazwyczaj natychmiast mniej więcej 90% wartości faktury i tym samym bierze na siebie dług. To ona już od tej chwili będzie nawiązywała kontakt z klientem w celu wyegzekwowania pieniędzy, ale już nie w naszym imieniu, a dla siebie. Rzecz jasna my nie otrzymaliśmy całej sumy, która widniała na fakturze, ale na nasz rachunek w banku wpłynęła ogromna jej część, co da nam możliwość zachować ciągłość finansową. Jest to ratunek zwłaszcza dla małych spółek.
Umowa faktoringu nie jest niczym trudnym. Nie oczekuje się długo na jej zatwierdzenie, gdyż faktor, to nie instytucja bankowa. Jest kilka typów umów faktoringu, ale najistotniejszym ich konsekwencją jest fakt, że spółka czekająca na zapłacenie pieniędzy otrzymuje je w bardzo krótkim czasie. W tym momencie to spółka, która odkupiła należność kontaktuje się z kontrahentem i daje mu znać o zmianie numeru rachunku, na które ten powinien przelać należności.

Jeśli klient jak zostać tajemniczym klientem ma kłopoty z oddaniem na raz sporej sumy, to faktor może mu zaoferować rozłożenie należności na dogodne raty. Faktorzy to zazwyczaj firmy z ogromnym kapitałem, które mogą dłużej poczekać na uregulowanie faktury.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Finanse firmy to niesamowicie ważna sprawa, zagwarantuj sobie najlepsze analizy finansowe

Bez wątpienia każdy właściciel firmy jest świadom, jak ważną kwestią stają się finanse działalności. To one w ogromnej mierze odpowiadają za jej zyskowność i sukces podejmowanych inwestycji. Sprawy finansowe warto składać w ręce specjalistów od finansów, bo w podobnych działaniach niesamowicie ważne bywa doświadczenie i fachowa wiedza. Na sukces finansowy przedsiębiorstwa wpływ wywiera wiele czynników, dobrze jest wiedzieć co zrobić, żeby sobie go zagwarantować.

Do jakich organizacji pożytku publicznego trafi w nadchodzącym roku 1% podatku, który podatnicy mogą przekazać składając zeznanie podatkowe

Organizacje pożytku publicznego albo pozostałe instytucje dobroczynne nie są w stanie w pełni realizować opisanej w statucie misji, jeżeli nie dostaną wsparcia od osób prywatnych, a także od prezesów firm czy różnego typu zakładów. O ile indywidualni dobrodzieje w większości przypadków pozostają nikomu nieznani, to altruiści ze świata wielkich interesów czynią z filantropii skuteczne narzędzie marketingowe. Firma, która włącza się w społeczne dzieła, bywa postrzegana jako uczciwy partner.

W sytuacji, gdy przytrafiły się problemy natury prawnej, powinieneś skonsultować się z adwokatem

Ludzie borykają się z różnorakimi problemami życiowymi, od czasu do czasu tyczą one spraw, które mają szansę zakończyć się w sądzie. To dla nich bardzo stresujące ponieważ przeważnie nie znają się na tym oraz boją się, jaki obrót przyjmą te sprawy. Często bywa tak, że osoby mające kłopoty prawe nie mają pojęcia, jak się zachować i co uczynić. Najlepiej skonsultować się z doświadczonym prawnikiem.

Gdzie mamy szansę odszukać bieżące i korzystne propozycje pracy?

Zazwyczaj bezrobotna osoba wie, że znalezienie dobrze płatnej posady nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli ktoś nie dysponuje czasem na śledzenie najnowszych ogłoszeń. Aktualnie lepiej nie przeznaczać pieniędzy na gazety z ogłoszeniami, bowiem najwięcej propozycji czeka na nas w wirtualnej przestrzeni. Co więcej, są to propozycje pracy odnoszące się do najrozmaitszych branż.

Stosowne zatrudnienie w państwach europejskich

Poza granice wyruszamy nie tylko w celach krajoznawczych. W obecnych czasach bardzo dużo osób wyrusza poza granice naszego kraju w celach zarobkowych. Rynek pracy na świecie jest dość różnorodny.