Jak wybrać właściwą szkołę języków obcych

Po pierwsze sprawdź jak długo szkoła egzystuje na rynku, jaką ma sławę – grunt to praktyka. Nie daj się nabrać przedsiębiorstwom, które powstają na rok czy dwa, a następnie znikają z twoimi pieniążkami.

szkoła językowa

Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdź, czy szkoła językowa Malbork (sol.edu.pl) ma wpis w Wydziale Edukacji twojej miejscowości, jakie kwalifikacje mają prowadzący nauczający w szkole.
Jeśli nie zaczynasz od podstaw, szkoła powinna przeprowadzić z tobą wywiad bądź test (testy kompetencyjne) weryfikujący twoje umiejętności lingwistyczne. Nikt poważny nie będzie ich szacował „na oko”.

Spytaj, czy trafisz do właściwej sobie podgrupy wiekowej i na pasującym tobie poziomie rozwoju. Sprawdź jaka atmosfera panuje na zajęciach oraz pośród nauczycieli – „przyjazna” uczelnia poprawia komfort lekcji i powoduje, że chętnie będziemy uczestniczyć w zajęciach. Szkoła językowa nie może obiecywać „gruszek na wierzbie” – nie oszukujmy się, zajęcia będą wymagać od nas systematyczności i pilności. Nie oczekujmy cudu – nauka języków to proces rozłożony w czasie, jeśli jest on odpowiednio regulowany przez wykwalifikowanych lektorów, to możemy być pewni powodzenia. Z tej przyczyny nie ufajmy tym, którzy oferują nam „język w 4 tygodnie!” albo „język hiszpański N razy szybciej”. To się zwyczajnie nie uda! Uczenie się języka to proces, w którym bardziej niż pośpiech liczy się systematyczność, pracowitość oraz konsekwencja.

Skontroluj czy w grupach zaawansowanych szkoła gwarantuje kontakt z „żywym” językiem przez zajęcia z „native speaker’em”. Musimy się również zastanowić, w jaki sposób będzie przebiegać nasza nauka? Czy naszym zamiarem jest zdanie sprawdzianu międzynarodowego, matury czy po prostu gładkie komunikowanie się w konkretnym języku?
Kiedy pragniemy spróbować sił w walce o certyfikat, powinniśmy zapisać się do szkoły przeprowadzającej lekcje przygotowawcze – sol.edu.pl/oferta. Dobrze, jeśli takie egzaminy realizowane są bezpośrednio w jednostce, będącej ośrodkiem egzaminacyjnym skorelowanym z instytutami językowymi wydającymi wymienione certyfikaty. Wtedy będziemy mieli pewność, że to, czego się nauczymy na kursie, w zupełności odpowiada wymogom z egzaminu.

Wiadomo już, w jaki sposób trzeba wybierać szkołę językową. Niemniej jednak idealna szkoła to dopiero połowa sukcesu. Ona stwarza nam jedynie warunki do wytężonej pracy, dopomaga, naprowadza na właściwy tor. Reszta już zależy od nas samych, spróbujmy do granic możliwości spożytkować wszystkie te okoliczności.

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.