Pracy dla żaków jest całkiem dużo

Studenci są bardzo lubiani przed przedsiębiorców i ludzi, których zadaniem jest szukanie osób do pracy. W końcu generalnie nie należy się wykosztowywać, bo najczęściej zatrudnienie polskiego studenta to mały wydatek. Pensja jest słaba, to akurat coś zrozumiałego, lecz również odpadają wszelkie ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Wiadomo: wielka bolączka przedsiębiorców w Polsce to zbyt wielkie koszty pracy.

Studenci, edukacja

Autor: iStock
Źródło: iStock
Na nieszczęście żak po zakończeniu swojej edukacji będzie już mniej smakowitym kąskiem – bo trudniej go już będzie zatrudnić za małe pieniądze. Oczywiście tylko część pracodawców potrzebuje młodych pracowników – na przykład poważna agencja (agencja nieruchomości sosnowiec) reklamowa albo kancelaria adwokacka nie zatrudni na wyższe stanowisko najzwyklejszego studenta. Bo i zresztą w jaki sposób łączyć pracę na full etacie z nauką? To coś praktycznie niemożliwego do zrealizowania. No dobra, zatem powiedzmy, w których miejscach studenci powinni szukać zatrudnienia – payroll (usługi w zakresie naliczania płac – dowiedz się więcej) zapewne nie uraduje, lecz czyż nie przydałoby się może odciążyć trochę swoich rodziców?

Kina ciągle prowadzą nabór pracowników – jeżeli firma jest w porządku, pozyskamy oprócz wypłaty bezpłatne bilety na seanse kinowe, albo duże zniżki. Trzeba również powiedzieć, że jeśli będziemy pracowali w tygodniu to pewnie tak dużo roboty miewać nie będziemy. Generalnie kina są pełne wyłącznie w weekendy. Choć jeżeli są promocje, wycieczki szkolne lub bardzo długo wyczekiwane premiery, to zapewne czasu na leniuchowanie nie będzie. Któż jednakowoż rzekł, iż praca dla studentów (szukasz dodatkowego zarobku, sprawdź – zajrzyj tutaj) musi być w każdym przypadku przyjemna? Należy uczyć się życia!

Studentów bardzo często można zobaczyć w różnego rodzaju barach bądź restauracjach. Jeśli charakteryzujemy się odpowiednią aparycją, ogólnie umiemy rozmawiać się z każdym, mamy duże szanse na zatrudnienie w prestiżowym lokalu. Kelnerzy mówią, że choć zarobki w lokalach są beznadziejne, to jednak zwyczaj tipowania jest u nas coraz popularniejszy. W żadnym razie nie należy być niemiłym kelnerem, bo generalnie im większy profesjonalizm tym większe tipy! Spokojnie, po studiach pracabędzie lepsza.

, ,

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.