Inwestycja w swoje życie bardzo się opłaca, i to w wielu aspektach. Czy również inwestujesz?

Przychodzi w życiu taka chwila, kiedy zaczynamy się zastanawiać nad bardziej poważnymi kwestiami. Dorastamy,postanawiamy założyć rodzinę, dostajemy awans, należy więc zastanowić się gdzie ulokować swoje fundusze żeby zaczęły na siebie pracować.

Pojawia się często ważne pytanie: w co inwestować? W ostatnich latach wiele osób wybiera inwestowanie w fundusze. Z jednej strony, występuje większe ryzyko straty kapitału niż w sytuacji oszczędzania na lokatach, jednak jednocześnie można się spodziewać lepszych lub wyższych stop zwrotu. Jeśli w pierwszej kolejności myślisz o bezpiecznym inwestowaniu, to także możesz korzystać z tej opcji, wystarczy tylko obrać odpowiednia strategię.

Najważniejsza jest strategia. Już na samym początku musimy określić podstawowe elementy strategii inwestycyjnej – zobacz przykład na doradca (zobacz kredyt inwestycyjny dla nowych firm) finansowy warszawa. Chodzi tu o to, jaki mamy rodzaj fundusz, kiedy rozpoczynamy inwestycję, a kiedy kończymy. Istotny jest wyznaczony przez nas horyzont czasowy, a także jaką możemy ponieść maksymalną stratę kapitału. Te wytyczne są najważniejsze.

pozyskiwanie funduszy

Autor: Tyler Lowmiller
Źródło: http://www.flickr.com

ich wyznaczenie to dla nas gwarancja, że wybierzemy najlepszy dla naszych potrzeb fundusz. To istotne, z tego względu, że każdy ma inne preferencje i oczekiwania, to oznacza, że przez cały czas mamy kontrole nad tym co się dzieje ,podczas trwania inwestycji mamy czas by podjąć właściwe działania. A to ważne, bo sytuacja na rynku lubi się zmieniać i zaskakiwać. Posiadanie planu to także ograniczenie działania emocji na podejmowane przez nas decyzje. Kiedy mamy czytelny i racjonalny plan, po prostu działamy z większą rozwagą.

Jest naprawdę wiele strategii inwestowania w fundusze inwestycyjne, można je jednocześnie modyfikować tak, by w pełni zaspokajały nasze potrzeby. Zastanawiasz się w co inwestować? Do najpopularniejszych zaliczamy strategię uśredniania ceny. Polega on na systematycznympowtarzanym co miesiąc zakupie jednostek konkretnego funduszu – otwarte fundusze inwestycyjne. Ta strategia obniża ryzyko inwestycji, ponieważ całość kapitału nie jest ulokowana w jednym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na ten pomysł, to warto wykorzystać taka strategię do inwestowania w fundusze agresywne, czyli akcyjne, gdyż ich specyfiką są wahania cen

, ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.