Inwestycja w swoje życie bardzo się opłaca, i to w wielu aspektach. Czy również inwestujesz?

Przychodzi w życiu taka chwila, kiedy zaczynamy się zastanawiać nad bardziej poważnymi kwestiami. Dorastamy,postanawiamy założyć rodzinę, dostajemy awans, należy więc zastanowić się gdzie ulokować swoje fundusze żeby zaczęły na siebie pracować.

Pojawia się często ważne pytanie: w co inwestować? W ostatnich latach wiele osób wybiera inwestowanie w fundusze. Z jednej strony, występuje większe ryzyko straty kapitału niż w sytuacji oszczędzania na lokatach, jednak jednocześnie można się spodziewać lepszych lub wyższych stop zwrotu. Jeśli w pierwszej kolejności myślisz o bezpiecznym inwestowaniu, to także możesz korzystać z tej opcji, wystarczy tylko obrać odpowiednia strategię.

Najważniejsza jest strategia. Już na samym początku musimy określić podstawowe elementy strategii inwestycyjnej – zobacz przykład na doradca (zobacz kredyt inwestycyjny dla nowych firm) finansowy warszawa. Chodzi tu o to, jaki mamy rodzaj fundusz, kiedy rozpoczynamy inwestycję, a kiedy kończymy. Istotny jest wyznaczony przez nas horyzont czasowy, a także jaką możemy ponieść maksymalną stratę kapitału. Te wytyczne są najważniejsze.

pozyskiwanie funduszy

Autor: Tyler Lowmiller
Źródło: http://www.flickr.com

ich wyznaczenie to dla nas gwarancja, że wybierzemy najlepszy dla naszych potrzeb fundusz. To istotne, z tego względu, że każdy ma inne preferencje i oczekiwania, to oznacza, że przez cały czas mamy kontrole nad tym co się dzieje ,podczas trwania inwestycji mamy czas by podjąć właściwe działania. A to ważne, bo sytuacja na rynku lubi się zmieniać i zaskakiwać. Posiadanie planu to także ograniczenie działania emocji na podejmowane przez nas decyzje. Kiedy mamy czytelny i racjonalny plan, po prostu działamy z większą rozwagą.

Jest naprawdę wiele strategii inwestowania w fundusze inwestycyjne, można je jednocześnie modyfikować tak, by w pełni zaspokajały nasze potrzeby. Zastanawiasz się w co inwestować? Do najpopularniejszych zaliczamy strategię uśredniania ceny. Polega on na systematycznympowtarzanym co miesiąc zakupie jednostek konkretnego funduszu – otwarte fundusze inwestycyjne. Ta strategia obniża ryzyko inwestycji, ponieważ całość kapitału nie jest ulokowana w jednym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na ten pomysł, to warto wykorzystać taka strategię do inwestowania w fundusze agresywne, czyli akcyjne, gdyż ich specyfiką są wahania cen

, ,

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.