Usługi audytorsko-księgowe

Jakiś czas temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Aktualnie nierzadko firmy korzystają z możliwości prowadzenia księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Oszczędności dla różnych podmiotów gospodarczych wynikają z różnych rzeczy. Dla małych firm utrzymanie konkretnego pracownika oraz zapewnienie mu wymaganych szkoleń jest bardziej kosztowne niż zlecenie tych czynności firmie zewnętrznej. (Polecamy magazyn online) Również ilość pracy w tym przypadku często nie wymaga osoby na pełnym etacie.

Duże przedsiębiorstwa rozpatrują outsourcing jako formę inwestycji z, której plony będą widoczne w perspektywie kilku lat. Nieduże koszty powstają w konsekwencji mniejszych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z bardziej niezawodnej pracy firmy specjalizującej się w danej dziedzinie np księgowość – ocr faktury online.

Preferując delegowanie mniej ważnych działań firma może skupić się na swojej kluczowej działalności, specjaliści z firmy zewnętrznej oferują z reguły wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest na ogół bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy, specjaliści firmy zewnętrznej mają obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych), redukuje się ryzyko związane ze skutkami uchybień naszych pracowników.

Prócz opisanych zalet trudno zignorować wady. Wolniejszy przepływ danych, mniejsze poczucie odpowiedzialności za losy naszej organizacji, zaangażowanie zależne od ceny usługi to tylko niektóre z nich.

Trudno przeoczyć wszystkie powody, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. (Nowość: lista płac) Dlatego dobrze jest przeanalizować wszystkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszej firmy decyzję.

, , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.