Jakimi zadaniami trudni się kierownik utrzymania ruchu? Jakiego typu musi mieć umiejętności, co musi umieć? O czym wiedzieć?

Kierownik utrzymania ruchu ma faktycznie odpowiedzialną pracę, przede wszystkim jest odpowiedzialny za zapewnienie ciągłości funkcjonowania maszyn, ale także właściwego ruchu linii produkcyjnej.

Tego rodzaju osoba zawsze odnajdzie zatrudnienie w licznych produkcyjnych firmach, w jakich najbardziej istotne jest monitorowanie wykonania prac, odpowiednie, niezakłócone funkcjonowanie urządzeń. Powinien też tworzyć raporty pracowników o tym, jak wszystko wygląda i działa.
Kierownik utrzymania ruchu tworzy wiele powtarzalnych zadań, jakie przyczyniają się do lepszej, bardziej efektywnej pracy. Można do nich zaliczyć zarządzanie podległym zespołem pracowników, lecz również organizowanie pracy, kontrola (iso 9001) wykonywania zadań. Ma sporą odpowiedzialność za podległy park maszynowy, monitoruje jednocześnie infrastrukturę techniczną, opracowuje harmonogram przeglądów technicznych, tworzy plan naprawy maszyn jak również linii produkcyjnych.
kierownik utrzymania ruchu

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Jak planujemy tak pracować, to musimy mieć wykształcenie wyższe techniczne, niewykluczone jednak, że wystarczy nawet średnie, lecz musi być techniczne. Tak samo niezbędna jest wiedza na temat maszyn, jakie używane są w konkretnym przedsiębiorstwie, ale też znajomość takich technicznych dziedzin, jak elektryka, mechanika czy pneumatyka.
Bardzo dobrze widziane jest również doświadczenie na stanowisku jaki ma związek z techniczną organizacją produkcyjnych procesów.

Oczywiście przydatny jest także angielski, szczególnie w międzynarodowych firmach. Bardzo dobrze jak osoba na tym stanowisku potrafi pracować pod presją czasu i bez przerwy chce się rozwijać.

, , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.