W jaki sposób zdobyć środki strukturalne na rozwój przedsiębiorstwa?

Czasem może się zdarzyć, że właścicielom firm brakuje gotówki na rozwój i muszą poszukać źródeł finansowej pomocy. W jakich miejscach można starać się o pomocnicze dodatki pieniężne?
Znakomitym wyjściem są fundusze unijne dla firm, które można przeznaczyć na praktycznie dowolny cel. Pierwszym krokiem do ich otrzymania jest wyszukanie należytego programu, dostosowanego do prowadzonej działalności i osobistych potrzeb.

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy właściciel może potrzebować środków na zrealizowanie zupełnie innych działań, więc najistotniejsze w początkowej fazie jest trafienie na konkretny program. Trzeba też określić wielkość własnej firmy, bowiem dla każdej z grup zaplanowana jest oddzielna pula środków. Co musimy zrobić dalej? Kolejny krok to uzupełnienie i złożenie należytego wniosku i przygotowanie wymaganych przez dany program dokumentów. Bez okazania dokumentacji nie są możliwe żadne dalsze posunięcia, z tego względu dobrze jest uporać się z tym wymogiem jak najszybciej albo jeżeli mamy taką sposobność, po prostu uszykować papiery wcześniej. W przypadku gdy napotykamy kłopot z wypełnieniem konkretnego wniosku, wystarczy wejść na witrynę internetową instytucji, w której składamy wniosek, albowiem tam określone są wszystkie pożyteczne wskazówki.

Po złożeniu skompletowanych dokumentów należy być gotowym na nawet kilkumiesięczne czekanie, gdyż każdy wniosek jest skrupulatnie weryfikowany oraz oceniany.

Zaintrygował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj dodatkowo szczegóły pod źródłem (http://www.visaandwork.com/). Poznasz wtedy ponadto dokładniejsze informacje wiążące się z omawianą tematyką.

Aby dostać dofinansowanie, trzeba uzyskać jak największą liczbę punktów spośród firm, które też starają się o unijne dotacje. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, zostaje wyłącznie podpisanie umowy oraz przekazanie gotówki na konto określonego właściciela firmy. Potem musi on rozliczyć projekt oraz złożyć sprawozdanie wraz z dokładnym opisaniem jego przeprowadzenia.
Warto jest też nadmienić, iż każda firma, bez znaczenia czy mała, czy duża, ma posiadać konto dla małych firm albo dla większych przedsiębiorstw, by zbierać na nie zapracowane środki oraz przeznaczać je na kolejne inwestycje. Najistotniejsze jest podejmowanie rozmyślnych decyzji, dzięki którym osiągnięcie sukcesu będzie dużo łatwiejsze. Dodatkowe unijne wsparcie finansowe sprawi, iż wszystko pójdzie naprawdę dobrze i nie trzeba będzie przejmować się żadnymi problemami.
Bank BGŻ

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.