W jaki sposób wybrać godziwy fach?

Wybór zawodu jest niezmiernie ważną decyzją. Niejednokrotnie decyduje on o całym życiu człowieka. Kiepski dobór – rozbieżny z upodobaniami lub zainteresowaniami bądź w branży nasyconej – może powodować trudności z zatrudnieniem a co za tym idzie poczucie porażki. Podczas doboru warto poszukać informacji który zawód będzie poszukiwany za pięć-sześć lat? Tyle bowiem trwa średnio wykształcenie pracownika.

programista

Autor: Matthew Ragan
Źródło: http://www.flickr.com

Takie informacje można odszukać w necie w serwisach gospodarczych i agencjach zatrudnienia. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na te ostanie, ponieważ z reguły agencje zatrudnienia dysponują najświeższymi danymi. Warto również próbować posiłkować się drukowanymi co pewien czas w czasopismach rankingami płac. Trzeba być jednakże dosyć ostrożnym bowiem w takich rankingach znaczenie mają także oczekiwania kandydatów, które mogą być nie adekwatne do rzeczywistości. Dobrym przykładem są tu młodzi programiści. Dobrą kadrę możesz znaleźć tutaj.

Gałąź IT rozwija się ogromnie prędko, w związku z czym za rynkiem pracy nie nadążają uniwersytety. Propozycji zatrudnienia w tym sektorze jest tak bardzo dużo, że to początkujący programiści dyktują warunki, często jeszcze podczas studiów znajdują zatrudnienie na niezwykle atrakcyjnych warunkach. Deficyt tego typu pracowników na na tę chwilę to około 20-30 %. Tak duże zapotrzebowanie może być przyczyną „wyścigu wynagrodzeń” przez co napędzić spirale oczekiwań finansowych.

Zaintrygował Cię ten temat? To świetnie! Następne tak samo świeże wątki odszukasz pod poniższym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://www.stokota.com/pl/).

To właśnie zjawisko może utrudnić podjęcie postanowień o wyborze rodzaju kariery, gdybyśmy się skoncentrowali jedynie na oczekiwaniach a nie na realnych możliwościach.

programista

Autor: Berliner.Gazette
Źródło: http://www.flickr.com

Programiści jednakże jak się prognozuje będą potrzebni i z pewnością w przyszłości poszukiwani. Jeżeli zaś chodzi o młodych ludzi, ”balonik płacowy” za czas jakiś ulegnie obniżeniu do rozsądnego poziomu. Jeżeli zatem obecny licealista rozsądnie podejdzie do swoich przyszłych oczekiwań płacowych na pewno znajdzie po studiach dobrą posadę. Programiści na rynku zatrudnienia mają także tę przewagę, iż mogą swą pracę wykonywać w on-line co bywa atrakcyjne i dla chlebodawcy i dla pracownika, gdyż z jednej strony wyklucza konieczność utrzymywania dodatkowego oddziału przedsiębiorstwa co obniża koszty działania, a z drugiej strony zapewnia pracobiorcy większą swobodę, (chociaż zarazem wymaga od niego dużej samodyscypliny).

, , , , , , ,

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.