W jaki sposób wybrać godziwy fach?

Wybór zawodu jest niezmiernie ważną decyzją. Niejednokrotnie decyduje on o całym życiu człowieka. Kiepski dobór – rozbieżny z upodobaniami lub zainteresowaniami bądź w branży nasyconej – może powodować trudności z zatrudnieniem a co za tym idzie poczucie porażki. Podczas doboru warto poszukać informacji który zawód będzie poszukiwany za pięć-sześć lat? Tyle bowiem trwa średnio wykształcenie pracownika.

programista

Autor: Matthew Ragan
Źródło: http://www.flickr.com

Takie informacje można odszukać w necie w serwisach gospodarczych i agencjach zatrudnienia. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na te ostanie, ponieważ z reguły agencje zatrudnienia dysponują najświeższymi danymi. Warto również próbować posiłkować się drukowanymi co pewien czas w czasopismach rankingami płac. Trzeba być jednakże dosyć ostrożnym bowiem w takich rankingach znaczenie mają także oczekiwania kandydatów, które mogą być nie adekwatne do rzeczywistości. Dobrym przykładem są tu młodzi programiści. Dobrą kadrę możesz znaleźć tutaj.

Gałąź IT rozwija się ogromnie prędko, w związku z czym za rynkiem pracy nie nadążają uniwersytety. Propozycji zatrudnienia w tym sektorze jest tak bardzo dużo, że to początkujący programiści dyktują warunki, często jeszcze podczas studiów znajdują zatrudnienie na niezwykle atrakcyjnych warunkach. Deficyt tego typu pracowników na na tę chwilę to około 20-30 %. Tak duże zapotrzebowanie może być przyczyną „wyścigu wynagrodzeń” przez co napędzić spirale oczekiwań finansowych.

Zaintrygował Cię ten temat? To świetnie! Następne tak samo świeże wątki odszukasz pod poniższym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://www.stokota.com/pl/).

To właśnie zjawisko może utrudnić podjęcie postanowień o wyborze rodzaju kariery, gdybyśmy się skoncentrowali jedynie na oczekiwaniach a nie na realnych możliwościach.

programista

Autor: Berliner.Gazette
Źródło: http://www.flickr.com

Programiści jednakże jak się prognozuje będą potrzebni i z pewnością w przyszłości poszukiwani. Jeżeli zaś chodzi o młodych ludzi, ”balonik płacowy” za czas jakiś ulegnie obniżeniu do rozsądnego poziomu. Jeżeli zatem obecny licealista rozsądnie podejdzie do swoich przyszłych oczekiwań płacowych na pewno znajdzie po studiach dobrą posadę. Programiści na rynku zatrudnienia mają także tę przewagę, iż mogą swą pracę wykonywać w on-line co bywa atrakcyjne i dla chlebodawcy i dla pracownika, gdyż z jednej strony wyklucza konieczność utrzymywania dodatkowego oddziału przedsiębiorstwa co obniża koszty działania, a z drugiej strony zapewnia pracobiorcy większą swobodę, (chociaż zarazem wymaga od niego dużej samodyscypliny).

, , , , , , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.