Facebook odmieni wizerunek naszej firmy

Marketing społecznościowy zrobił w ciągu ostatnich dwóch lat zadziwiająca karierę. Każdy liczący się polityk prowadzi teraz swój fanpage na facebooku i/lub Twiterze, z dobrodziejstw sieci korzystają też urzędy i jednostki publiczne, takie jak ośrodki kultury, sale koncertowe, muzea, instytucje naukowe.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Nikogo już nie dziwią filmy promocyjne na portalu youtube, konkursy czy nietypowe akcje i eventy. Jeśli tego typu instytucje – które uważamy często za sztywne i posagowe – prowadza aktywną działalność w sieci, szefowie małych lub większych firm nie mogą sobie pozwolić na obojętność wobec tego rodzaju działań, nawet jeśli nie zajmują się sprzedażą internetową swoich produktów.

Działalność promocyjna to przecież nie tylko marketing, który możemy przeliczyć na wymierne zyski, ale również public relations – wszelkiego typu działania wizerunkowe, umacniające pozycję firmy na rynku , których wynikiem jest to, że staje się ona wiarygodna. Globalna Sieć jest świetnym narzędziem działań PR-owych, gdyż w wielu wypadkach są one niskonakładowe.

Wystarczy tylko na początku skorzystać z pomocy specjalistów, by później samodzielnie, lecz z rozmysłem, budować swój wizerunek dzięki sieci. Dobra agencja interaktywna pomoże nam stworzyć fanpage na facebooku, który możemy już prowadzić na własną rękę, chyba że nie posiadamy odpowiednich zasobów kadrowych. Koszty, jakie co miesiąc zapłacimy tego typu agencji za powadzenie naszego funpage’a, są jednak niższe niż koszty osobowe osobnego specjalisty ds. PR-u.

Zajrzyj do serwisu twórcy (http://www.flexpress.pl/branza-chemiczna/), jeżeli zainteresowały Cię wiadomości podane w tym tekście. Tam wyszukasz znacznie więcej szczegółów.

Algorytm Panda i Pingwin, pozycjonowanie

Autor: Artefakt Sp. z o.o.
Źródło: Artefakt Sp. z o.o.

Poza tym istotną dziedziną aktywności powinna być nowoczesna strona WWW firmy, będąca nadrzędna wobec działań facebookowych, które z natury są bardziej lekkie, pełne humoru i wolne od marketingowej propagandy. Dlatego dobra agencja social media doradzi nam, by różnego rodzaju akcje promocyjne prowadzić raczej na stronie WWW, a facebook pozostawić na integrację ze społecznością, nowinki, spoty i zdjęcia.

Aby odnaleźć profesjonalna agencję interaktywną, np. we Wrocławiu wystarczy wpisać w gogle frazę strony www wrocław lub agencja social media Wrocław – opinie o Artefakt. Porównajmy oferty firm, skupiając się na ich portfolio i zdobytych klientach. Nawet gdy nasza sprzedaż nie zacznie gwałtownie wzrastać, bez wątpienia poprawimy wizerunek naszej firmy i sprawimy, że będzie ona bardziej rozpoznawalna na rynku.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.