Facebook odmieni wizerunek naszej firmy

Marketing społecznościowy zrobił w ciągu ostatnich dwóch lat zadziwiająca karierę. Każdy liczący się polityk prowadzi teraz swój fanpage na facebooku i/lub Twiterze, z dobrodziejstw sieci korzystają też urzędy i jednostki publiczne, takie jak ośrodki kultury, sale koncertowe, muzea, instytucje naukowe.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Nikogo już nie dziwią filmy promocyjne na portalu youtube, konkursy czy nietypowe akcje i eventy. Jeśli tego typu instytucje – które uważamy często za sztywne i posagowe – prowadza aktywną działalność w sieci, szefowie małych lub większych firm nie mogą sobie pozwolić na obojętność wobec tego rodzaju działań, nawet jeśli nie zajmują się sprzedażą internetową swoich produktów.

Działalność promocyjna to przecież nie tylko marketing, który możemy przeliczyć na wymierne zyski, ale również public relations – wszelkiego typu działania wizerunkowe, umacniające pozycję firmy na rynku , których wynikiem jest to, że staje się ona wiarygodna. Globalna Sieć jest świetnym narzędziem działań PR-owych, gdyż w wielu wypadkach są one niskonakładowe.

Wystarczy tylko na początku skorzystać z pomocy specjalistów, by później samodzielnie, lecz z rozmysłem, budować swój wizerunek dzięki sieci. Dobra agencja interaktywna pomoże nam stworzyć fanpage na facebooku, który możemy już prowadzić na własną rękę, chyba że nie posiadamy odpowiednich zasobów kadrowych. Koszty, jakie co miesiąc zapłacimy tego typu agencji za powadzenie naszego funpage’a, są jednak niższe niż koszty osobowe osobnego specjalisty ds. PR-u.

Zajrzyj do serwisu twórcy (http://www.flexpress.pl/branza-chemiczna/), jeżeli zainteresowały Cię wiadomości podane w tym tekście. Tam wyszukasz znacznie więcej szczegółów.

Algorytm Panda i Pingwin, pozycjonowanie

Autor: Artefakt Sp. z o.o.
Źródło: Artefakt Sp. z o.o.

Poza tym istotną dziedziną aktywności powinna być nowoczesna strona WWW firmy, będąca nadrzędna wobec działań facebookowych, które z natury są bardziej lekkie, pełne humoru i wolne od marketingowej propagandy. Dlatego dobra agencja social media doradzi nam, by różnego rodzaju akcje promocyjne prowadzić raczej na stronie WWW, a facebook pozostawić na integrację ze społecznością, nowinki, spoty i zdjęcia.

Aby odnaleźć profesjonalna agencję interaktywną, np. we Wrocławiu wystarczy wpisać w gogle frazę strony www wrocław lub agencja social media Wrocław – opinie o Artefakt. Porównajmy oferty firm, skupiając się na ich portfolio i zdobytych klientach. Nawet gdy nasza sprzedaż nie zacznie gwałtownie wzrastać, bez wątpienia poprawimy wizerunek naszej firmy i sprawimy, że będzie ona bardziej rozpoznawalna na rynku.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.