Co robić, gdy w laptopie brakuje gniazd USB?
W czasie wyboru laptopa spotykamy przeróżne wersje, które wyróżniają się bądź to konkretnymi parametrami różnych elementów, bądź to ceną, która jest zresztą od tych parametrów bardzo uwarunkowana.

Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: http://www.staremury.eu/

Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie jest to wyłączny powód, który ma wpływ na cenę. Moglibyśmy przykładowo kupić komputer z zamontowanym już systemem operacyjnym albo bez niego. A wyceniany jest on na nawet kilkaset złotych, co przy cenie przeciętnego laptopa nie jest sprawą błahą. Aktualnie sprzedawcy nie dołączają już oddzielnej płyty DVD, ale instalują go na specjalnej partycji Recovery. Kolejną kwestią są będące w laptopie sloty. Służą one jako gniazdka na zewnętrzne urządzenia USB, VGA, HDMI, złącze sieciowe RJ-45 czy slot na karty SD. Różnić się mogłaby ich liczba czy też technologia wytworzenia. Dla przykładu obecnie istnieje wersja USB 3.0, ale urządzenia na USB 2.0 są nadal bardzo często wykorzystywane. Przeważnie zatem laptop ma np. 3 sloty USB 2.0 i jeden slot USB 3.0. Na szczęcie funkcjonuje dużo dodatkowych sprzętów na slot USB, wśród których znajdziemy również rozgałęziacz slotów USB.
Bardzo ważne są również różne elementy notebooka. Dysk twardy, karta graficzna czy napęd DVD albo blue-ray. Najważniejszy jest jednak procesor i zainstalowana w laptopie pamięć RAM.
Czy omawiany wpis jest według Ciebie cenny? Jeżeli tak, to bez wątpliwości zainteresuje Cię również to wiarygodne opracowanie (https://www.jamorski.pl/upadlosci-restrukturyzacja/) – mówi o pokrewnej kwestii.
O ile hipotetycznie co poniektóre części można po jakimś okresie zamienić, w rzeczywistości jednak znacznie korzystniej jest wybrać lepszej klasy sprzęt od razu.
Trzeba mieć w pamięci, żeby dobrać kolejne elementy przez wzgląd na planowane przez nas przeznaczenie laptopa. Dla przykładu ten dla graczy powinien mieć dobrą kartę graficzną oraz stosownie duży dysk.