Jak można zdobyć finanse na inwestycje w swojej firmie, wady i zalety NewConnect

Spora ilość firm dynamicznie się rozwija do momentu, w którym zderzą się z potrzebą pozyskania większych środków. Przykładowo może to być zakup nowocześniejszych maszyn i urządzeń, wybudowanie nowego magazynu czy inwestycja w nowe, kosztowne projekty. I w takiej sytuacji możliwości są dwie, albo się odpuści, ryzykując tym, że firma się zatrzyma, albo można jakimś sposobem potrzebne środki jakoś zdobyć.

finansowanie

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy będą miały różne metody i sposoby na finansowanie inwestycji, więc przy pewnym wysiłku powinno się udać wszystko załatwić. Oczywiście trzeba być świadomym że nikt za darmo nic nie da, środki jakie się otrzyma w pewnej chwili trzeba będzie zwrócić, dlatego też warto podchodzić do takich rzeczy z ostrożnością, szczególnie jeśli w grę wchodzą duże kwoty. Również sposób w jaki chce się finansować powinien być dobrze przemyślany, bo od tego zależała będzie procedura przyznania i koszty z tym związane.

Najczęściej wykorzystywanym sposobem finansowania firm są kredyty i pożyczki bankowe. Instytucje finansowe lubią pożyczać firmom pieniądze, lecz wymagają jednocześnie dużej ilości zabezpieczeń. Ich dużym plusem jest łatwość otrzymania, dokumentów rzecz jasna będzie dużo więcej niż przy indywidualnych pożyczkach, ale przy dobrej woli z obu stron można to bez żadnego problemu pozałatwiać. Duże przedsiębiorstwa pokusić się będą mogły o emisję akcji lub obligacji, ten sposób wymaga jednak dużo większego przygotowania i wypełnienia znacznie większej ilości kryteriów, więc nie nadaje się on dla każdego przypadku.

inwestycja pieniędzy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Dla dynamicznych firm z branży nowoczesnych technologii ciekawym pomysłem jest rynek NewConnect.

Czy wiesz, gdzie jeszcze można przeczytać podobne informacje? Jeżeli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść znajdującego się w tamtym miejscu materiału.

Doradztwo na stronie . Koszty i formalności związane z debiutem na tym rynku są znacznie niższe niż przy tradycyjnej giełdzie, przez co o taki sposób inwestowania pokusić się będą mogły nawet nieduże firmy. Akcje firm które są notowane na tym rynku obciążone będą trochę większym ryzykiem, ale też można na nich więcej zarobić. Z tego powodu są coraz częściej wybierane przez wielu inwestorów szukających nowych okazji.

, , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.