Jak wybrać biuro podatkowe, żeby posiadać porządek w rachunkowych dokumentach?

Własnoręczne prowadzenie księgowości w naszym państwie to nie jest łatwe zadanie przede wszystkim przez wzgląd na złożoność podatkowych zagadnień i kłopoty z interpretacją niezwykle dużej ilości regulacji prawnych.

Z takiego względu bardzo wiele doktorów stomatologów zatrudnia odpowiednie biuro podatkowe. Pamiętać o tym należy, że w pierwszej kolejności to my samodzielnie powinniśmy ustalić nasze oczekiwania oraz określić czy zależy nam tylko na świadczeniach, które proponowane są w granicach rozumianej tradycyjnie rachunkowości, czy zależy nam na obsłudze kompleksowej, która przybiera formę doradztwa skarbowego. Inaczej mówiąc, musimy starannie określić czy też nasze biuro podatkowe ma sporządzać za nas podatkowe deklaracje i przechowywać nasze wszelkie dokumenty, czy chcemy żeby to biuro reprezentowało nas także w kontaktach z Urzędem Skarbowym. Osoba, która prowadzi biuro podatkowe, powinna przedstawić imienny certyfikat wydawany przez Ministra Finansów. Tego typu certyfikat stanowi potwierdzenie, że do czynienia mamy z absolwentem kierunkowych studiów zatem z księgowym, który legitymuje się właściwą wiedzą oraz doświadczeniem.
wakacje

Autor: J P
Źródło: http://www.flickr.com
Warto upewnić się również czy wybrane przez nas biuro podatkowe zapisane jest w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce.

Podobny zajmujący post prezentowany jest tutaj, zatem odwiedź witrynę etapy badań marketingowych i zobacz, jakie informacje tam odnajdziesz. One również Cię zainteresują!

Podmioty, które się zajmują usługowym prowadzeniem ksiąg podatkowych, muszą obowiązkowo zakupić polisę OC. Aktualnie gwarancyjna suma dla biur, które oferują rozliczenie w granicach KPiR oraz ewidencjonowanego ryczałtu równa się minimum 5000 złotych. Należałoby jednak mieć świadomość, że czym kwota jest wyższa polisy OC biura rachunkowego, to ma większe szanse na wyegzekwowanie rekompensaty w wypadku wyrządzenia szkody przez księgowego. Brak takiej polisy znaczyć może dla nas niezwykle poważne kłopoty. Przed podjęciem współpracy warto upewnić się w jakich godzinach liczyć będziemy mogli na wsparcie naszego księgowego.

Czy na nasze telefony będzie odpowiadał tylko od 8:00 do 16:00, czy też w wyjątkowych okolicznościach będziemy mogli zwrócić się do niego o pomoc również po godzinach. Należałoby zapytać również pracowników biura czy dokumenty będziemy mogli wysyłać drogą elektroniczną.

, ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.