Porównanie rachunków oszczędnościowych w 2014

Chyba każdy, kto posiada jakieś niezainwestowane środki pieniężne bardzo dobrze ma świadomość tego, że powinno się zarządzać nimi w taki sposób, aby przynosiły one trochę zyski. Najgorszym pomysłem może być trzymanie pieniędzy w przysłowiowych skarpetach.

wydajność

Przede wszystkim ponieważ skusić to może złodziei, którzy chętnie się nimi w odpowiedni sposób zaopiekują, a oprócz tego przechowywanie pieniędzy w taki sposób sprawia, że tracą one na swojej wartości. Sposobów na inwestowanie jest wcale niemało. Niektórzy grają na giełdzie, kupują akcje i obligacje, lecz niekiedy może to być obarczone ryzykiem, ponieważ w przypadku krachu lub załamania można dużo utracić- wiarygodny ranking kont oszczędnościowych.

Innym sposobem na to, aby pieniądze cały czas pracowały, będzie trzymanie ich na lokatach oszczędnościowych. Będą one dużo bardziej bezpieczne od funduszy inwestycyjnych albo giełdy i oferują nieduży wprawdzie, ustalony w czasie zakładania zysk, lecz ich dużym minusem jest to, że przy wcześniejszym zerwaniu lokaty nie dostanie się żadnych pieniędzy. Od niedawna na bankowym rynku zagościł jednak jeszcze jeden produkt bankowy, oferujący zyski podobne jak na lokacie, ale z możliwościami dynamicznego zarządzania zgromadzonym kapitałem.

gotówka od ręki

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Konta oszczędnościowe, bo właśnie to o nich mowa, połączyły w sobie plusy terminowych lokat i zwykłych bankowych rachunkach. Mogą one mieć praktycznie wszystkie parametry normalnych kont, to znaczy można na nie przelewać wynagrodzenie, robić przelewy, przeważnie mają również możliwości korzystania z kart kredytowych oraz debetowych.

Największym ich plusem jest to, że zgromadzone środki każdego dnia pracują, to znaczy są naliczane od nich procenty. Pozwala to na sporą elastyczność w porównaniu z tradycyjną lokatą, gdyż w sytuacji, kiedy potrzebne będą jakieś środki, po prostu można je z rachunku wypłacić bez żadnej straty. Banków oferujących taki produkt zaczyna być coraz więcej- link do strony.

Z tego też powodu jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z takiego produktu, to powinien znaleźć najnowszy. Porównuje on parametry większości kont tego typu z dziesiątków różnych banków i w dużym stopniu ułatwia klientom wybranie dokładnie takiego produktu, jaki będzie najbardziej odpowiedni.

Omawiana na niniejszej podstronie problematyka jest według Ciebie warta zainteresowania? Jeśli tak, to kliknij tu i przeczytaj dodatkowo więcej w opracowaniu (https://www.progresdisplays.pl/potykacze-i-stojaki/potykacze)!

, , , , , , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.