Co ty wiesz o odlewach?

W tym oto króciutkim tekście znajdziesz odpowiedzi na pytania, do czego służą odlewnie, jakie wyróżniamy techniki odlewów i parę innych, z pewnością praktycznych informacji.

Zacznijmy od samej definicji odlewania. To technologia wytwarzania elementów, opierająca się na umieszczaniu rozgrzanego, ciekłego metalu lub stopu do wcześniej wykonanych form modelujących.

Odlewy

Źródło: www.alwro.com.pl

Każdy proces trzeba zacząć od zaprojektowania formy, z której robi się odlewy.

Technika gwarantuje wykonanie bardzo złożonych kształtów, tylko w niektórych przypadkach wymagana jest ponadprogramowa szlifierka po odlewie. Przypatrzmy się technologiom odlewania.

Odlewy kokilowe są używane głównie przy cynku i ołowiu. Opierają się na wlewaniu płynnego budulca do trwałej formy, przezywanej kokilem. Metoda ta wyróżnia się znikomą chropowatością rezultatu, a także dużą jakością. Dodatkowo nie zajmuje dużo czasu, co sprawia, że jest opłacalna. Trzeba dodać, że jest to od dawna znana technologia. Pojawiła się prawie dwieście lat temu i odegrała istotną rolę w postępie technologicznym okresu Rewolucji Przemysłowej. Tak powstają stopy aluminium.

Odlewy ciśnieniowe wyróżniają się tym, że najpierw forma jest dociskana sporym ciężarem, a potem ciekły metal obróbka metali wciska się pod wielkim ciśnieniem. To popularna technologia. Jej popularność bierze się z dobrej jakości odlewu i krótkiego czasu procesu. Nagminnie używana przy dużych partiach. Odlewy ciśnieniowe występują w dwóch odmianach – z wysokotemperaturową i chlodną komorą tłokową. Odmiany są w użyciu w zależności od stopu.

Ostatnim pojęciem, jakie chciałbym wam przedstawić, jest wyżarzanie. Jak nazwa wskazuje, jest to po prostu obróbka cieplna. Surowiec rozpala się do określonej temperatury, zostawia w ustabilizowanych warunkach przez dłuższy czas, a później wolno oziębia. Taki zabieg służy temu, by zatrzeć wszelkie nieprawidłowości w konstrukcji odlewu. Do każdego rodzaju metalu i stopnia niejednorodności, ustawia się inne poziomy gorąca. Przykładowe typy wyżarzania: sferoidyzujące, grafityzujące i rekrystalizujące – szczegółowe informacje.

To już wszystko. Sądzę, iż po lekturze odlewy przestały być dla was czarną magią.

Źródło: Alwro S. A.

,

Related posts

Latest posts

Drukarnie, w jakich da się zamawiać materiały dla swojego miejsca pracy

W dużych aglomeracjach miejskich nie będzie kłopotu z tym, by wyszukać drukarnie, w których da się zamawiać materiały dla własnego miejsca pracy. Szczególnie, podczas gdy będzie mieć się już przygotowane wzory. Można dzięki temu uposażyć biuro w taki sposób, żeby świetnie wyglądało każdego dnia i by pracownicy mogli sprawnie wykonywać własne obowiązki, ale i jest szansa się pokusić o to, aby zamówić w tej drukarni rzeczy na specjalne konferencje, albo spotkania z partnerami biznesowymi.

Forma leasingu nie jest nikomunieznana, bo z tym określeniem spotykamy się od lat. Nowinka dotyczą tej formy wypożyczania jest to, że nie musi on dotyczyć jedyniesprzętów ruchomych.

Nabycie mieszkania bądź domu to w dalszym ciągu w naszym kraju niesłychanie niemały problem. Ajencje żądają dość wysokiego wkładu swojego, wysokiej zdolności kredytowej i konkretnej umowy potwierdzającej najlepiej zajęcie na zawsze. Cóż wszystkim tym wymogom większość młodych osób nie jest w stanie podołać.

Elektroniczny system obiegu dokumentów, czyli w jaki sposób usprawnić pracę oraz poprawić o efektywność pracowników?

W czasach informatyzacji zarządzanie obiegiem dokumentów może przybrać niesamowicie sprawną formę, co umożliwia elektroniczny system, który nie bez powodu cieszy się tak ogromną popularnością. Elektroniczny system obiegu dokumentów pozwala na stopniowe odchodzenie od tradycyjnej papierowej obsługi dokumentów i daje możliwość sprawnego zarządzanie bazą danych. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się zarazem w księgowości, sekretariatach, jak i kancelariach.

Druk wizytówek

Trudno wyimaginować sobie bez nich prowadzony z pomyślnością biznes, a jeszcze trudniej odgadnąć fakt, iż wielu przedsiębiorców rezygnuje z posiadania osobistych wizytówek.

Jakim sposobem właściwie zabezpieczyć majątek firmowy?

Nie da się zaprzeczyć faktowi, że przyszyło nam egzystować w warunkach, w których rywalizacja jest jednym z wymiarów wyznaczających atrakcyjność naszej gospodarki. Każdy z nas chce za wszelką cenę dążyć do uzyskania jak największego przychodu finansowego. Takie postępowanie niestety w wielu przypadkach jest powiązane ze stosowaniem nieuczciwych praktyk, co jest stanowczo niedopuszczalne.