Tag: podatek

podatek

Zadanie przedsiębiorcy do wysyłania zeznań podatkowych

Niezależnie od systemu czasu pracy, wymiar czasu pracy w obranym czasie rozliczeniowym liczy się mnożąc 40 godzin przez ilość pełnych tygodni przypadających w okresie rozliczeniowym, a potem dodając do otrzymanej liczby iloczyn 8 godzin i liczby dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątku. Wielkość czasu pracy wypada zredukować o 8 godzin za każde święto następujące w okresie rozliczeniowym i wypadające w różnym dniu niż niedziela.

Read more

Rozliczenia online i ich wartości

Od kilku lat zdołamy rozliczać PIT poprzez Sieć, tyczy się to przeróżnych formularz podatkowych, między innymi nieraz wypełnianego PIT-37. Niemniej mnogość jednostek wciąż nie korzysta z tej postaci rozliczenia, zatem obecnie zachęcimy do rozliczeń internetowych, podając ich najlepsze zalety.

Read more

Elektroniczne przedkładanie podatku dochodowego od osób fizycznych- zobacz jakie to proste

Elektroniczne uzupełnianie i rozliczanie deklaracji PIT to dla nikogo nie powinna być żadna nowość. We współczesnych czasach drogą internetową zrobić można coraz więcej czynności, nawet tych bardzo poważnych związanych chociażby z robieniem przelewów bankowych, czy też prowadzeniem swojej działalności gospodarczej. Od jakiegoś czasu jest także możliwość elektronicznego kontaktowania się z przeróżnymi urzędami i instytucjami Państwowymi, a czynności te potrzebują wyłącznie posiadania komputera z dostępem do Internetu, bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego weryfikowanego przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Read more