Tag: Przedsiębiorcy

Przedsiębiorcy

Odpowiednie konto oszczędnościowe. Jak je wybrać?

Decyzja o wyborze właściwego konta nie należy do prostych. Bez względu na to, czy posiadamy swoją firmę czy też nie, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele czynników. Zaliczamy do nich: wysokość oprocentowania, ilość bankomatów, opłaty za przelewy, etc.

Read more

Różne sposoby ziszczania życzeń lub wymagań spółki

Mnóstwo przedsiębiorców na jakimś rozdziale działalności stwierdza, iż wykonanie jakiejś lokaty kapitałowej byłoby dla firmy intratne. Może chodzić przykładowo o nowo powstały sprzęt, nowo powstałe biuro czy nawet stworzenie nowo powstałych stanowisk pracy.

Read more

Prowadzenie swojej firmy a kwestie finansowe – czemu mają dzisiaj priorytetowe znaczenie?

Pieniądze maja obecnie priorytetowe znaczenie. Powszechne jest powiedzenie, że nie dają szczęścia, jednak gwarantują pewnego rodzaju niezależność. W prowadzeniu własnej firmy kwestie finansowe graja pierwsze skrzypce, bowiem z założenia firma nastawiona jest na generowanie możliwie jak najwyższego zysku. Trzeba jednakże pamiętać, że wszystkie przychody są odpowiednio opodatkowane, a jakiekolwiek błędy pod tym względem skutkują kłopotami z Urzędem Skarbowym, jako że są łamaniem polskiego prawa. Przedsiębiorcy powinni w związku z tym drobiazgowo kontrolować własne finanse.

Read more

W jaki sposób zoptymalizować koszty naszej działalności gospodarczej?

Powszechnie wiadomo, że zawiązywanie aktywności gospodarczej to jeden ze sprawdzonych sposobów na wytwarzanie przez nas zysku finansowego. Jest to także nasza droga zawodowa, jaka jest przez nas coraz chętniej wybierana, co niewątpliwie stanowi powód do zadowolenia. Wzrastająca przedsiębiorczość jest bowiem wyraźnym znakiem transformowania się naszej gospodarki. Niemniej jednak umiejętność efektywnego administrowania firmą nie jest przystępna dla wszystkich.

Read more