Tag: zatrudnienie

zatrudnienie

Praca w Niemczech może się opłacać, jednak, aby uniknąć kłopotów, lepiej porządnie sprawdzić agencję, która ją załatwia

Wiele kobiet wyjeżdża do pracy do Niemiec, by zaopiekować się ludźmi w podeszłym wieku lub schorowanymi. Często można wyjątkowo dobrze zarobić, jednak trzeba mieć w pamięci, by wyjątkowo dokładnie sprawdzić firmę, która nam tę pracę znalazła.


opieka nad osobami starszymi
Autor: Kars4Kids Car Donation & Educational Programs
Źródło: http://www.flickr.com

Read more

Czy opłaci się zostać mechanikiem samochodowym?

Mechanik samochodowy to osoba, na jaką na dzisiejszym rynku pracy istnieje nadzwyczaj duże zapotrzebowanie. Wypływa to z tego, iż podług różnych statystyk, po krajowych drogach porusza się kilkanaście milionów czterokołowców.


Wymagają one cyklicznych przeglądów, a także napraw usterek, jakie pojawiają się w przebiegu ich użytkowania.

Read more

Najbardziej istotne zadanie dla wielu firm to jak zmniejszyć koszty działalności. Są metody, jednym z nich jest outsourcing

Więcej i więcej można usłyszeć o działaniu outsourcingu, również personalnym. Jest to jedna z możliwości, która opiera się na polecaniu realizacji pewnych procesów biznesowo-kadrowych zewnętrznemu dostawcy usług. Z outsourcingu korzystają przedsiębiorstwa zmierzające do uzyskania dobrze prosperującej struktury organizacji, jakie pragną skoncentrować posiadane wartości na kluczowych funkcjach biznesowych.

Read more

W jaki sposób efektywnie poszukiwać pracy?

Każdy bezrobotny, który pragnie znaleźć zajęcie, zdaje sobie znakomicie sprawę, że poszukiwanie pracy nastręcza nader dużego wysiłku i tak faktycznie jest to bardzo mozolna praca.

Read more

Agencje rekrutacyjne mają wiele projektów

Przedsiębiorstwa nie muszą już same szukać pracowników. Należy sobie wydawać sprawę z tego, że wybranie odpowiedniej osoby na konkretne stanowisko okazuje się bardzo ważne i nie powinno się go przeprowadzać byle jak. Dlatego trzeba się zastanowić czy posiadamy odpowiednią wiedzę do przeprowadzenia tego rodzaju rekrutacji, a kiedy dojdziemy do wniosku, że nie, to wtenczas powinniśmy zlecić to specjalistom, którzy szkolili się w tym kierunku.

Read more

Jak rozsądnie podejść do zmiany firmy, w której się pracuje, gdzie można szukać ciekawych ofert.

Obecnie mało kto będzie pracować w tej samej firmie od początku swojej kariery zawodowej aż do pójścia na emeryturę. Najczęściej w tym czasie parę razy zmienia się pracę, czy to z własnego wyboru, czy zostając zwolnionym. Są osoby, które świadomie to robią, krok po kroku realizując swoje plany zawodowe, a są również takie, które w pewnej chwili dojdą do wniosku, że u starego pracodawcy nie osiągają już nic więcej i poszukują kolejnych możliwości.

Read more

otrzymać pieniędzy unijnych

Małe zainteresowanie funduszami europejskimi wśród drobnych firm wypływa z ich kiepskich przeżyć w tym zakresie z poprzedniego czasu pomocowego i nieduży poziom ufności do instytucji nimi dysponującymi.
Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się dostać fundusze unijne dla małych firm, będą mogli poświęcić środki finansowe na rozwój zasobów materialnych i niematerialnych, w tym zakupienie środków trwałych, oraz zwiększenie sfery zawodowych personelu.

Read more

Czy znajdziemy kurs kadry i płace w Warszawie?

Powinniśmy poszerzać własną wiedzę

Jeżeli pragniemy posiadać świadomość, że calutki czas będziemy istotni dla przedsiębiorstwa i nie będziemy musieli się zamartwiać o utrzymanie swojego stanowiska, to musimy dokładać wszystkich sił, aby cały czas powiększać własną wiedzę.

Read more

Jakim sposobem odszukać zatrudnienie w branży IT?

Poszukiwanie pracy to naprawdę ciężkie zadanie, jeśli nie dysponuje się nazbyt bogatym doświadczeniem oraz umiejętnościami, które są w danej chwili pożądane przez pracodawców. Kłopot mają również osoby, które mieszkają w niedużych miejscowościach, gdzie ilość ciekawych propozycji pracy jest rzeczywiście znikoma.

Read more