Jak oszacować efektywność pracowników?

Na polski rynku ukazuje się coraz więcej korporacji chcących inwestować w biegłego w danej dziedzinie pracownika. Decydują się na wdrążenie do swoich systemów ocen pracowniczych , które są w stanie obliczyć zdolność produkcyjną w danym kwartale czy miesiącu. Stosuje się je w zamyśle wyeliminowania słabych jednostek, lub likwidowania kłopotów przedsiębiorstwa.

Co daje system oceny pracowników?

meble biurowe

Autor: Polmarco
Źródło: www.meble.meblopol.pl

System oceny pracowników zapewnia dokładny obrys osoby , która aplikuje na ustalona posadę. Pracodawca jest w stanie uzyskać informacje dotyczące potencjału pracowników. Taki system podnosi efektywność wykonywanej pracy oraz zmniejsza ewentualne zwolnienia. Dzięki wdrążeniu takiego sposobu mamy możliwość dostosowania wysokości płacy do zaangażowania oraz rezultatów wykonywanej pracy. System umożliwia maksymalne wykorzystanie predyspozycji oraz dyspozycyjności pracownika. Pracownik posiada szansę selekcji indywidualnej drogi promocji w zależności od tego, w czym się specjalizuje. System oceny pracowników nie jest cenny tylko dla zwierzchników, ale zarówno dla ocenianych. Wiedzą jak wygląda ich wydajność i czego powinni się przyłożyć. znając swoje słabe strony mogą je niwelować.

Kategorie ocen pracowników.

Ocena pracowników może być bezpośrednia lub pośrednia. w wielu przypadkach bywa, że do przedsiębiorstwa inwitowane są firmy z zewnątrz trudniące się kompleksową diagnozą pracowników. Mamy możliwość alternatywnego oceniania wydajności pracowników, miesięczną, roczna lub kwartalną w zależności od priorytetów zarządu. Na czym powinna skupić się ocena pracownika. Taką kategorię możemy posegregować na elementy: osobowościowe, zachowawcze, efektywnościowe oraz kwalifikacyjne.

Firmy zewnętrzne proponują weryfikację 180°- czyli taką, która będzie uzupełniona w wypowiedzi zarządu oraz obserwacje sprawozdawcy , lub ocenę, 360° w której zawarte będę nie tylko te elementy, ale dodatkowo oceny kolegów z pracy oraz klientów . Do czołowych technik oceniania należą: skale klasyfikacji, protokoły, zestawienia albo swobodne opisy.

Podoba Ci się ten post? Jeżeli tak, to na pewno sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz tekst na stronie.

Umiejętna ocena pracowników może przynieść tylko korzyści zarówno dla firmy jak i podwładnych.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.