E-deklaracje a więc w jaki sposób wysłać PIT przez internet

Już szósty rok z rzędu mamy możność przesyłania deklaracji rocznych PIT on-line. Rozliczenie online to najprostszy sposób złożenia rocznego zeznania.
Przez sieć, bez podpisu elektronicznego możesz wysłać: PIT-36, PIT- 39, PIT-19A i pit 28 online razem z załącznikami.

W ten sam sposób składa się też korektę owych zeznań. Dodatkowo system gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych informacji. Dzięki warunkowi autoryzacji zeznań do minimum spada niebezpieczeństwo, iż ktokolwiek się pod nas podszyje. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Traktowane będzie ono na równi z dokumentem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia deklaracji wprost w urzędzie podatkowym.

Pragniesz przeczytać inne podobne przydatne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj język angielski Wrocław, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Do wysłania powyższych deklaracji podatkowych trzeba tylko posiadać dojście do netu, przyszykować dane, jakie potwierdzają autentyczność składanej deklaracji: PESEL, NIP (jeżeli prowadzimy firmę) oraz kwotę przychodu wykazaną w deklaracji podatkowej za 2011 rok. System e-Deklaracje jest bezpieczny oraz całkiem darmowy, a zeznanie będzie przekazane bezpośrednio do urzędu podatkowego.

pracownicy w kamizelkach

Autor: Asian Development Bank
Źródło: http://www.flickr.com
Program przeznaczony do wypełniania deklaracji podatkowej jest całkiem intuicyjny jak też łatwy w obsłudze. W razie pojawienia się jakichś wątpliwości zawsze możemy skorzystać z instrukcji obsługi.

Korzyści wypływające ze złożenia zeznań w formie elektronicznej to choćby oszczędność czasu, mniejsze koszta złożenia deklaracji, prostota uzupełnienia, bezpieczeństwo wysyłanych danych, gwarancja poprawności składanej deklaracji czy uzyskanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez opuszczania domu.

, ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.