E-deklaracje a więc w jaki sposób wysłać PIT przez internet

Już szósty rok z rzędu mamy możność przesyłania deklaracji rocznych PIT on-line. Rozliczenie online to najprostszy sposób złożenia rocznego zeznania.
Przez sieć, bez podpisu elektronicznego możesz wysłać: PIT-36, PIT- 39, PIT-19A i pit 28 online razem z załącznikami.

W ten sam sposób składa się też korektę owych zeznań. Dodatkowo system gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych informacji. Dzięki warunkowi autoryzacji zeznań do minimum spada niebezpieczeństwo, iż ktokolwiek się pod nas podszyje. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Traktowane będzie ono na równi z dokumentem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia deklaracji wprost w urzędzie podatkowym.

Pragniesz przeczytać inne podobne przydatne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj język angielski Wrocław, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Do wysłania powyższych deklaracji podatkowych trzeba tylko posiadać dojście do netu, przyszykować dane, jakie potwierdzają autentyczność składanej deklaracji: PESEL, NIP (jeżeli prowadzimy firmę) oraz kwotę przychodu wykazaną w deklaracji podatkowej za 2011 rok. System e-Deklaracje jest bezpieczny oraz całkiem darmowy, a zeznanie będzie przekazane bezpośrednio do urzędu podatkowego.

pracownicy w kamizelkach

Autor: Asian Development Bank
Źródło: http://www.flickr.com
Program przeznaczony do wypełniania deklaracji podatkowej jest całkiem intuicyjny jak też łatwy w obsłudze. W razie pojawienia się jakichś wątpliwości zawsze możemy skorzystać z instrukcji obsługi.

Korzyści wypływające ze złożenia zeznań w formie elektronicznej to choćby oszczędność czasu, mniejsze koszta złożenia deklaracji, prostota uzupełnienia, bezpieczeństwo wysyłanych danych, gwarancja poprawności składanej deklaracji czy uzyskanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez opuszczania domu.

, ,

Related posts

Latest posts

Zadbajmy o swoje miejsce pracy

Pewnie że nie warto nikogo przekonywać, iż jeśli chce dobrze wypełniać własną robotę, to głównie musi się okupić w podstawowe narzędzia, które mu ją ułatwią. Ale prawda jest też taka, że potrzebujemy dobrego miejsca, na którym będziemy mogli robić tą swoją pracę, tak by było nam wygodnie, żebyśmy mieli szanse dojść do każdego miejsca oraz jednocześnie by było całkowicie bezpiecznie.

Inwentaryzacja środków trwałych wspomoże działalność przedsiębiorstwa

Opcje i cele, jakie ma inwentaryzacja środków trwałych są bardzo szerokie, a należy do nich m.in. układanie rzeczywistego planu aktywów na poszczególne dni. Wśród opcji, jakie zagwarantować może inwentaryzacja środków trwałych wymienić można też możliwości porównywania stanu obecnego ze stanem księgowym. Dzięki temu można definiować różnice, jakie w konkretnych okresach wystąpiły oraz wymienione różnice dokładnie liczyć. Dodatkowo inwentaryzacja środków trwałych umożliwia doprowadzenie stanu księgowego do stanu aktualnego bez żadnych problemów wynikających z zaniechania.

Bezpieczeństwo i higiena pracy – główne informacje

Z określeniem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) można się spotkać ogromnie często. Skrót ten powstał i został wdrożony wiele lat temu i znajduje zastosowanie w bardzo wielu zróżnicowanych lokalizacjach i okazjach. Określenie to obejmuje zestaw określonych przepisów, dotyczących zasad bezpiecznej i właściwej pracy w zakładzie produkcyjnym lub innym. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą właściwie każdego miejsca, w którym przebywa znaczna liczba ludzi przez określony czas.

Tester oprogramowania Wrocław poszukuje takiej osoby

Jeśli pragniemy działać w branży it, to powinniśmy dobrze znać się na komputerach, mieć o nich wiedzę ogólną, lecz też taką detaliczną. Dlatego właśnie trzeba się przyjrzeć na czym najlepiej się znamy i takie swe zdolności zaoferować w czasie rozmowy.
Powinno się sprawdzić jak wygląda rekrutacja it
Obowiązkowo powinniśmy myśleć, w jakiej branży pragniemy być zatrudnieni.

Obowiązki każdego Polaka – rozliczenie ze skarbówką

Każdy, kto w minionym roku podatkowym wykonywał pracę zarobkową i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, zobowiązany jest do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to konsekwencja obowiązującego w naszym kraju prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który się rozliczamy.