Ludzie jako największe bogactwo którym dysponuje nowoczesne przedsiębiorstwo

Kierowanie biznesem polega na zagospodarowaniu każdych zasobów, którymi się rozporządza dla realizacji przyjętych zamierzeń. Takimi zasobami będą klienci, kapitał, maszyny, surowce, energia, sposoby pracy, czas a także załoga.

menedżer

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

I to właśnie pracowników uważa się za jeden z najistotniejszych zasobów, jakimi dysponuje firma funkcjonująca w warunkach gospodarki kapitalistycznej. Tym co wyróżnia właściwie kierowaną firmę są fachowi pracownicy z ich predyspozycjami, wiedzą, umiejętnościami praktycznymi jak też motywacją do realizowania określonych zadań.

Pozyskiwanie dobrych ludzi jak też tworzenie warunków nakłaniających ich do czynnego uczestnictwa w życiu przedsiębiorstwa jest w obecnych czasach jednym z kluczowych zadań w dziedzinie kierowania, jaką dzisiaj określa się jako kierowanie zasobami ludzkimi.

Głównym elementem zarządzania zasobami ludzkimi będzie zapewnienie w jednostce żądanej liczby pracobiorców o należytych kwalifikacjach. W procesie doboru pracobiorców wykorzystywanych jest wiele sposobów doboru, każda z nich obarczona jest ryzykiem popełnienia omyłki a także poniesienia powiązanych z tym kosztów. Dlatego też pozyskiwanie ludzi nie powinno odbywać się metodą prób i błędów, lecz musi stanowić logiczny system działań ukierunkowanych na dokonanie głównego celu, to jest zdobycie w odpowiednim czasie niezbędnej ilości obeznanych pracobiorców, zdolnych spełniać postawione przed nimi zadania.

pracownicy

Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com

Usługi HR to jednakże coś więcej aniżeli zaopatrywanie przedsiębiorstwa w personel, to dodatkowo – a może przede wszystkim – marketingowe oddziaływanie na rynek pracy (dowiedz się więcej: firma Randstad). Rekrutując pracowników do firmy mamy do dyspozycji ogromne bogactwo technik i środków. Możemy powoływać samemu, względnie zlecić tę czynność jednostce doradztwa osobowego. Korzystać warto z baz danych czy też ściągnąć do siebie pracowników z pomocą publikatorów takich jak anonse radiowe czy ostatnio również Internet. Ogromnie efektywną odmianę wyszukiwania najlepszych stanowi patronat nad wyselekcjonowanymi studentami ostatnich lat.

Rekrutację przeprowadzać możemy metodą tradycyjną, tj. realizując po prostu rozmowę kwalifikacyjną, bądź też wspomagać się takimi narzędziami jak badania mystery shopper psychologiczne, sprawdzian. Analogicznym sposobem przebiega rekrutacja kadry menedżerskiej.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Dobór stosownych aplikacji, jakie usprawnią pracę działu księgowego w danej spółce.

W każdym dziale księgowości muszą być dostępne konkretne narzędzia dzięki jakim można będzie bez żadnego kłopotu przeprowadzać wszystkie obowiązki zawodowe. Dzięki temu bardzo szybko da się także spostrzec, w którym kierunku działalność taka ma się rozwijać. Jeśli bowiem doświadczone osoby będą miały do dyspozycji odpowiednie programy, to ich standardowa praca będzie przebiegać sprawnie.

Jak szybko i bezproblemowo wypełnić pit?

Na pewno wiele osób potwierdzi, że najlepszą metodą jest przesłanie deklaracji przez internet, co jest niewątpliwie komfortowym rozwiązaniem
Każdego roku jesteśmy zobligowani do rozliczenia się z fiskusem, jeżeli pracowaliśmy i odkładaliśmy na bieżąco fundusze na poszczególne składki.

Stosowne zatrudnienie w państwach europejskich

Za granicę wyjeżdżamy nie tylko w celach turystycznych. W obecnych czasach bardzo dużo ludzi wyrusza poza granice własnego kraju w celach zarobkowych. Rynek pracy na świecie jest dość zróżnicowany.