Jakim sposobem wypełnić deklarację PIT-38? – zobacz więcej

Bez wątpliwości najprostszym sposobem rozliczania się z urzędem skarbowym jest obecnie rozliczanie się przez internet. Co roku coraz większa liczba podatników rozlicza się właśnie w taki sposób.
Blankiet zeznania podatkowego PIT-38 służy do rozliczania przychodów kapitałowych.

pożyczki

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
miejsce
Składają go osoby, które w roku fiskalnym uzyskały przychody między innymi z odpłatnego scedowania papierów wartościowych bądź objęcia udziałów w spółkach. Podpowiadamy w jaki sposób go wypełnić pełna oferta tutaj. Zgodnie z art. 45 regulacji, zeznanie składa się w czasie do dnia 30 kwietnia roku następującego po r fiskalnym.

Podoba Ci się ów tekst? Więc zapewne masz ochotę poczytać więcej. Jeżeli tak, to wejdź w ten link i kliknij po źródło. Powodzenia!

Podatnicy niemający na terenie Rzeczypospolitej Polskiej miejsca zamieszkania, gdy uzyskali w roku podatkowym dochody ze źródeł dochodów położonych na obszarze Polski, a planują opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przed ww. terminem, są obowiązani złożyć deklarację za rok skarbowy przed opuszczeniem terytorium Polski. Deklarację możemy złożyć bezpośrednio w urzędzie podatkowym lub nadać (złożyć, posłać) w sposób przewidziany w art. 12 § 6 Ordynacji podatkowej (między innymi w formie dokumentu elektronicznego przez Internet, w tym bez konieczności uwierzytelniania go kwalifikowanym elektronicznym podpisem).

Podatnicy mający miejsce zamieszkania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej składają deklarację do urzędu fiskalnego ustalonego według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku fiskalnego, a jeżeli zamieszkanie na terytorium Polski ustało przed tym dniem – wedle poprzedniego miejsca zamieszkania na jej terytorium portal dla podatnika. Podatnicy niemający miejsca zamieszkania na terytorium Polski składają deklarację do urzędu skarbowego właściwego w kwestiach opodatkowania osób z zagranicy, jak podaje portal podatnika.

, ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.