Dobry poradnik dla kadrowca

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Przed waszymi oczami lapidarny przewodnik dla wszystkich, którzy planują w przyszłości być kadrowcem.

W nim tłumaczę kilka kluczowych terminów łączących się z tą dziedziną.

Wypowiedzenie umowy o pracę – to skomplikowana sprawa. Musi zostać przesłane na piśmie zatrudnionemu i być schematycznie napisane. Najbardziej kluczowe zagadnienie dotyczy okresu wypowiedzenia, który jest inny w zależności od typu kontraktu. Spory odsetek umów zawiera z góry określone terminy wygaśnięcia, w pozostałych wypadkach obowiązuje ogólne prawo. Wtedy, gdy umowę podpisano na czas nieokreślony, to wygląda tak:

Okres pracy mniejszy niż 6 miesięcy – okres ma trwać czternaście dni
Od pół roku do trzydzieści sześciu miesięcy – czas wynosi 31 dni
Powyżej 3 lat zatrudnienia – 93 dni

Wypowiedzenie umowy o pracę może mieć miejsce na wiele sposobów. Wyżej omawiałem kwestię jednostronnego zerwania umowy. Zdarza się, że pracę ma swój koniec poprzez konsensus zainteresowanych. Najprościej dla kadrowca jest, kiedy musi załatwić formalności z umową na czas określony. W tej sytuacji ona po prostu wygasa, bez miesięcy wypowiedzenia.
Prawo pracy w naszym państwie daje specyficzne obostrzenia. Nie można zakończyć umowy człowiekowi, któremu do emerytury zostało mniej niż cztery lata pracy. Zabronione jest też wygasanie umowy w trakcie urlopu zatrudnionego.

Ta oferta (http://www.kwmediator.pl/) jest niezwykle atrakcyjna i jeżeli szukasz więcej wiadomości na prezentowaną tu tematykę, to znajdziesz je tutaj.

Panie ciężarne i młode matki są w Polsce pod wyjątkową protekcją – nie wolno ich wyrzucić z pracy w okresie noszenia dziecka ani podczas urlopu macierzyńskiego.

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi – ang. Human Resources albo HR. To zagadnienie można tłumaczyć różnie. HR to część nauki, która zajmuje się optymalnym kierowaniem kadry w firmach i instytucjach. To też zestaw narzędzi menedżerskich i potoczna nazwa na dział kadrowy w instytucji i biznesie.

Regulamin pracy wielu osobom potrafi się mieszać z pojęciem prawo pracy. Różnica jest bardzo duża. Prawo pracy to zbiór norm, ustalanych z góry przez legislaturę. Regulamin pracy jest ustalany przez kierownictwo biznesu bądź instytucji. Dotyczy kwestii, które nie są zapisane w nadrzędnym prawie. Regulują zazwyczaj ubiór kadry, liczbę spóźnień, proces ustalania grafików i inne warunki funkcjonowania. Najczęściej formułowane przez pion HR

, , , , , , ,

Related posts

Latest posts

Finanse firmy to niesamowicie ważna sprawa, zagwarantuj sobie najlepsze analizy finansowe

Bez wątpienia każdy właściciel firmy jest świadom, jak ważną kwestią stają się finanse działalności. To one w ogromnej mierze odpowiadają za jej zyskowność i sukces podejmowanych inwestycji. Sprawy finansowe warto składać w ręce specjalistów od finansów, bo w podobnych działaniach niesamowicie ważne bywa doświadczenie i fachowa wiedza. Na sukces finansowy przedsiębiorstwa wpływ wywiera wiele czynników, dobrze jest wiedzieć co zrobić, żeby sobie go zagwarantować.

Do jakich organizacji pożytku publicznego trafi w nadchodzącym roku 1% podatku, który podatnicy mogą przekazać składając zeznanie podatkowe

Organizacje pożytku publicznego albo pozostałe instytucje dobroczynne nie są w stanie w pełni realizować opisanej w statucie misji, jeżeli nie dostaną wsparcia od osób prywatnych, a także od prezesów firm czy różnego typu zakładów. O ile indywidualni dobrodzieje w większości przypadków pozostają nikomu nieznani, to altruiści ze świata wielkich interesów czynią z filantropii skuteczne narzędzie marketingowe. Firma, która włącza się w społeczne dzieła, bywa postrzegana jako uczciwy partner.

W sytuacji, gdy przytrafiły się problemy natury prawnej, powinieneś skonsultować się z adwokatem

Ludzie borykają się z różnorakimi problemami życiowymi, od czasu do czasu tyczą one spraw, które mają szansę zakończyć się w sądzie. To dla nich bardzo stresujące ponieważ przeważnie nie znają się na tym oraz boją się, jaki obrót przyjmą te sprawy. Często bywa tak, że osoby mające kłopoty prawe nie mają pojęcia, jak się zachować i co uczynić. Najlepiej skonsultować się z doświadczonym prawnikiem.

Gdzie mamy szansę odszukać bieżące i korzystne propozycje pracy?

Zazwyczaj bezrobotna osoba wie, że znalezienie dobrze płatnej posady nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli ktoś nie dysponuje czasem na śledzenie najnowszych ogłoszeń. Aktualnie lepiej nie przeznaczać pieniędzy na gazety z ogłoszeniami, bowiem najwięcej propozycji czeka na nas w wirtualnej przestrzeni. Co więcej, są to propozycje pracy odnoszące się do najrozmaitszych branż.

Stosowne zatrudnienie w państwach europejskich

Poza granice wyruszamy nie tylko w celach krajoznawczych. W obecnych czasach bardzo dużo osób wyrusza poza granice naszego kraju w celach zarobkowych. Rynek pracy na świecie jest dość różnorodny.